Ընդդիմության օրակարգում՝ երկրում սահմանադրական կարգի վերականգնման ուղիներն են. ստեղծվել է աշխատանքային խումբ 06/25/2020   10:09  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հունիսի 24-ին տեղի է ունեցել «Բարգավաճ Հայաստան», «Հայրենիք» կուսակցությունների նախագահների եւ «ՀՅ Դաշնակցություն» կուսակցության Հայաստանի Գերագույն մարմնի ներկայացուցչի  հանդիպումը, որի ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի Հանրապետությունում ստեղծված ներքաղաքական իրավիճակը, երկում սահմանադրական կարգի վերականգնման ուղիները։
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել ստեղծել երեք կուսակցությունների ներկայացուցիչներից բաղկացած աշխատանքային խումբ, որը, լայն համախմբում ապահովելու նպատակով, կմշակի համատեղ գործողությունների ծրագիր և ճանապարհային քարտեզ, կհամադրի ձեռնարկվող քայլերը։
Երեք կուսակցությունների տարածած հայտարարության մեջ նշվում է, որ հանրությանը պարբերաբար տեղեկատվություն կտրամադրվի համատեղ աշխատանքային խմբի ընդունած որոշումների վերաբերյալ։
18:38 24/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԳագիկ Ծառուկյանին վերաբերող բռնաբարության գործի նյութերը հրապարակելու դեպքի առթիվ քրգործ է հարուցվել
18:51 23/06/2020  |  Քրեական խրոնիկոնԴատախազությունը պահանջում է կալանավորել Գագիկ Ծառուկյանին. դատարանի որոշումը բողոքարկվել է

Оппозиция обсуждает пути восстановления в стране конституционного строя, создана рабочая группа - заявление 06/25/2020   10:21  |  Лента новостей
24 июня состоялась встреча председателей партий “Процветающая Армения”, “Родина” и представителя Верховного органа АРФ “Дашнакцутюн”.
В ходе встречи обсуждались внутриполитическая ситуация в Республике Армения, пути восстановления в стране конституционного строя. Об этом говорится в совместном заявлении политсил.
Достигнута договоренность  о создании рабочей группы в составе представителей партий, которая с целью широкой консолидации разработает план совместных действий и дорожную карту, сопоставит предпринимаемые шаги.
Авторы заявления пообещали периодически информировать общественность относительно принимаемых рабочей группой решений.