Կորոնավիրուսից մահացածներից ամենաերիտասարդը 44-ամյա կին է 06/25/2020   11:39  |  Կորոնավիրուս
Հունիսի 25-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 22488 դեպք, որոնցից 11335-ն` առողջացած, 397-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10625 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 102736 թեստավորում: Այս մասին հայտնում է ՀՀ առողջապահության նախարարությունը։
«Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 771 նոր դեպք և 538 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 69 (տղամարդ), 60 (տղամարդ), 61 (տղամարդ), 90 (կին), 46 (կին), 44 (կին), 61 (տղամարդ), 71 (կին), 74 (կին), 67 (տղամարդ) և 66 (տղամարդ) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 131 է»,-հայտնում է ԱՆ-ն։

В Армении за минувшие сутки от коронавируса скончались 11 человек 06/25/2020 11:44 | Коронавирус
В Армении за минувшие сутки от коронавируса скончались 11 человек, сообщает Министерство здравоохранения республики.
"Относительно случаев смерти сообщаем, что скончались мужчина(69 лет), мужчина(60 лет), мужчина(61 год), женщина(90 лет), женщина(46 лет), женщина(44 года), мужчина(61 год), женщина(71 год), женщина(74 года), мужчина(67 лет) и мужчина(66 лет). У всех у них были сопутствующие хронические заболевания", - говорится в сообщении.
В Минздраве также проинформировали, что накануне скончались еще 1 пациент с подтвержденным коронавирусом, однако смерть наступила по иным причинам. Всего таких случаев 131.
За истекшие сутки выявлено 771 новый случай заражения коронавирусом, выздоровели 538 пациентов.
По данным на 25-е июня, в Армении подтверждено 22488 случаев заражения коронавирусом. От COVID-19 скончалось 397 человек, излечились 11335 пациента. Фактически на лечении находятся 10625 пациентов. Всего тестирование прошли 102736 человек.