Քաշաթաղում մեկնարկում են ենթակառուցվածքների զարգացման մեծածավալ ծրագրեր. նախագահ Հարությունյանն ընդունել է շրջանի վարչակազմի ղեկավարին 06/23/2020   15:53  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 23 -ին ընդունել է Քաշաթաղի շրջանի վարչակազմի ղեկավար Արտյոմ Սարիբեկյանին: Այս մասին հայտնում են Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Վերջինս նախագահին է ներկայացրել շրջանում իրականացվող գյուղատնտեսական աշխատանքների ընթացքը, ինչպես նաև սոցիալ-տնտեսական, մասնավորապես՝ բնակարանային խնդիրները:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ նախատեսվում է շրջանում իրականացնել մեծածավալ ծրագրեր: Ընթացիկ տարում կսկսվեն 43 բազմազավակ ընտանիքների համար առանձնատների կառուցման աշխատանքները, բնակարանային պայմանների բարելավման համար շրջանին կհատկացվի 150 մլն դրամ լրացուցիչ գումար՝ շինանյութերի ձեռքբերման նպատակով, կմեկնարկի Խնձորեսկ-Որոտան ճանապարհահատվածի ասֆալտապատման գործընթացը, մեծ ուշադրության կարժանանան ոռոգման ցանցի վերանորոգման և կառուցման ծրագրերը:
Արայիկ Հարությունյանն ընդգծել է, որ ենթակառուցվածքների զարգացմանը զուգահեռ կառավարությունը գործնական այլ քայլեր կձեռնարկի հայրենադարձության գործընթացին նոր թափ հաղորդելու ուղղությամբ:
Հանդիպմանը մասնակցում էր ԱՀ տարածքային կառավարման և զարգացման նախարար ժիրայր Միրզոյանը:
11:43 23/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում խոր հարգանք են տածում Ձեր հանդեպ. Արայիկ Հարությունյանը շնորհավորել է Արմեն Սարգսյանին
13:49 19/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանում տեղի է ունենում ԱՀ և ՀՀ Անվտանգության խորհուրդների համատեղ նիստը
18:15 15/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանին
10:01 13/06/2020  |  ՄամուլԻնչ է կատարվում Արցախում. Արայիկ Հարությունյանը հակված չէ բավարարել Սամվել Բաբայանի բոլոր քմահաճույքները . «Հրապարակ»
21:23 11/06/2020  |  ԿորոնավիրուսԱրցախի Հանրապետությունում արտակարգ իրավիճակի ժամկետը կերկարաձգվի
21:05 11/06/2020  |  ԿորոնավիրուսԱրցախում ավելի կխստացնեն կիրառվող ընթացակարգերը
17:44 11/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրայիկ Հարությունյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հետ
14:57 11/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի Նախագահը նշանակել է ոստիկանության պետի տեղակալներին
19:04 08/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի նախագահն անհրաժեշտ է համարում խստացնել պարետատան սահմանած կանոնները
16:21 08/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի նախագահի նոր նշանակումները. Ջալալ Հարությունյանը մնում է. Արթուր Աղաբեկյանը՝ նախագահի գլխավոր խորհրդական

Власти Арцаха осуществят крупномасштабные проекты: в Кашатаге построят дома для 43 многодетных семей 06/23/2020   16:31  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 23 июня принял руководителя администрации Кашатагского района Артема Сарибекяна, который представил ход сельскохозяйственных работ, социально-экономические, в том числе жилищные проблемы в районе. Об этом сообщает пресс-служба президента Арцаха.
Глава государства отметил, что в районе будут осуществлены крупномасштабные программы.В текущем году начнутся работы по строительству домов для 43 многодетных семей, для улучшения жилищных условий району будет предоставлено 150 миллионов драмов с целью приобретения стройматериалов, начнется процесс асфальтирования дороги Хндзореск-Воротан, особое внимание будет уделено программам ремонта и строительства оросительной сети.
Араик Арутюнян подчеркнул, что наряду с развитием инфраструктур правительство примет дополнительные практические меры для придания нового импульса процессу возвращения на родину наших соотечественников.
Во встрече принял участие министр регионального управления и развития Жирайр Мирзоян.
14:21 04/06/2020  |  Лента новостейОбещание “Каждой семье – отдельная квартира” будет выполнено в намеченный срок: президент Арцаха принял мэра Степанакерта