Արցախում ավելի կխստացնեն կիրառվող ընթացակարգերը 06/11/2020 21:05 | Կորոնավիրուս
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 11-ին աշխատանքային ընդլայնված խորհրդակցություն է հրավիրել՝ նվիրված նոր տիպի կորոնավիրուսի դեմ պայքարի միջոցների խստացմանը:Այս մասին տեղեկացնում են ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին պետական նախարար, հանրապետության պարետ Գրիգորի Մարտիրոսյանը, առողջապահության նախարարի պաշտոնակատար Արայիկ Բաղրյանը, ԱԺ պատգամավորներ, Ստեփանակերտի քաղաքապետ Դավիթ Սարգսյանը, շրջանային վարչակազմերի ղեկավարները և պաշտոնատար այլ անձինք:
Իրավիճակի վերաբերյալ զեկուցմամբ հանդես է եկել առողջապահության նախարարի պաշտոնակատարը: Ա. Բաղրյանի խոսքով՝ վերջին օրերին հանրապետությունում համավարակի տարածման ինտենսիվությունն աճել է:
Ելույթներով հանդես են եկել նաև պարետ Գրիգորի Մարտիրոսյանը, ԱԺ պատգամավորներ, շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներ:
Երկրի ղեկավարը հանձնարարել է ավելի խստացնել կիրառվող ընթացակարգերը՝ պահանջելով հետևողական լինել ընդունված որոշումների իրականացման հարցերում: Նախագահը հանձնարարել է նաև առողջապահության ոլորտի պատասխանատուների ներգրավմամբ ստեղծել մասնագիտական խումբ, որն անմիջականորեն կզբաղվի համավարակի դեմ պայքարի աշխատանքներով:

В Арцахе ужесточат меры по борьбе с коронавирусом нового типа 06/12/2020   00:14  |  Коронавирус
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 11 июня провел расширенное рабочее совещание, посвященное ужесточению мер по борьбе с коронавирусом нового типа. Об этом сообщает пресс-служба президента Арцаха.
В совещании приняли участие госминистр, комендант республики Григорий Мартиросян, исполняющий обязанности министра здравоохранения Араик Багирян, депутаты парламента, мэр Степанакерта Давид Саркисян, руководители райадминистраций, другие должностные лица.
С докладом по текущей ситуации выступил исполняющий обязанности министра здравоохранения. По словам А.Багиряна, в последние дни в республике наблюдается рост интенсивности распространения пандемии.
С докладами выступили также комендант Григорий Мартиросян, депутаты парламента, руководители компетентных органов.
Глава государства поручил ужесточить существующий комплекс мер, потребовав последовательности в осуществлении принятых решений. Президент поручил также создать специализированную группу с вовлечением ответственных работников сферы здравоохранения, которая будет непосредственно заниматься работами по борьбе с пандемией.
14:11 11/06/2020  |  Лента новостейВ Арцахе продлили режим чрезвычайной ситуации из-за коронавируса
12:41 11/06/2020  |  КоронавирусЗа минувшие сутки в Армении от COVID-19 скончались 18 пациентов:Минздрав представил подробности