Հայաստանում վերջին մեկ օրում կորոնավիրուսից մահացել է 12 մարդ 06/23/2020   11:09  |  Կորոնավիրուս
Հունիսի 23-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 21006 դեպք, որոնցից 10144-ն` առողջացած, 372-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10364 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 98117 թեստավորում: Այս մասին հայտնում է ՀՀ առողջապահության նախարարությունը։
«Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 418 նոր դեպք և 1013 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 70 (տղամարդ), 73 (կին), 89 (տղամարդ), 53 (տղամարդ), 77 (տղամարդ), 59 (տղամարդ), 81 (կին), 60 (կին), 81 (կին), 80 (տղամարդ), 82 (տղամարդ) և 78 (տղամարդ) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 9 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 126 է»,-հայտնում է ԱՆ-ն։

В Армении за минувшие сутки от нового коронавируса скончались 12 человек 06/23/2020   11:24  |  Коронавирус
В Армении за минувшие сутки от коронавируса нового типа скончались 12 человек, сообщает Министерство здравоохранения республики.
"Относительно случаев смерти сообщаем, что скончались мужчина(70 лет), женщина(73 года), мужчина(89 лет), мужчина(53 года), мужчина(77 лет), мужчина(59 лет), женщина(81 год), женщина(60 лет), женщина(81 год), мужчина(80 лет), мужчина(82 года) и мужчина(78 лет). У них всех были сопутствующие хронические заболевания", - говорится в сообщении.
В Минздраве также проинформировали, что накануне скончались еще 9 пациентов с подтвержденным коронавирусом, однако смерть наступила по иным причинам. Всего таких случаев 126.
За истекшие сутки выявлено 418 новых случаев коронавируса, выздоровели 1013 пациентов.
По данным на 23-е июня, в Армении подтверждено 21006 случаев заражения коронавирусом. От COVID-19 скончалось 372 человека, излечились 10144 пациента. Фактически на лечении находятся 10364 пациента.Всего проведено 98117 тестов.