Մեկ զինվոր մահացել է, 6-ը՝ վնասվածք ստացել. ՔԿ-ն նոր տվյալներ է հրապարակել 06/04/2020   11:37  |  Արտակարգ պատահարներ
2020թ. հունիսի 3-ին` ժամը 13:50-ի սահմաններում, Մատաղիս-Մարտակերտ ավտոճանապարհին տեղի ունեցած վթարի հետեւանքով մահացել է մեկ զինվոր, եւս 6-ն ստացել վնասվածքներ։ Այս մասին հայտնել է քննչական կոմիտեն։
«2020թ. հունիսի 3-ին` ժամը 13:50-ի սահմաններում, Մատաղիս-Մարտակերտ ավտոճանապարհի 17 կմ հատվածում, N զորամասի հաշվեկշռում գտնվող «Ուրալ» մակնիշի զինհամարանիշի ավտոմեքենան, զորավարժությունից վերադառնալիս, դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի մասից և կողաշրջվել, ինչի հետևանքով թափքում գտնվող պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Սարգիս Մասիսի Ղուլյանը ստացած վնասվածքներից մահացել է, իսկ լեյտենանտ Աբրահամ Տիգրանի Մարուխյանը, պարտադիր ժամկետային զինծառայողներ՝ կրտսեր սերժանտ Դավիթ Արմենի Սարգսյանը, շարքայիններ Միքայել Սամվելի Վահանյանը, Ժիրայր Վիկտորի Մանուկյանը, Արման Վահրամի Պողոսյանը և Արտակ Վարդանի Շեկոյանը տարբեր մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են Մարտակերտի զինվորական հոսպիտալ։
Դեպքի առթիվ երրորդ կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 377-րդ հոդվածի (մեքենաներ վարելու կամ շահագործելու կանոնները խախտելը) 2-րդ մասով նախատեսված հանցագործության հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ և կատարվում է նախաքննություն»:
18:32 03/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում ՃՏՊ-ի հետևանքով մահացած զինծառայողը 6 ամիս է, ինչ ծառայում էր
17:37 03/06/2020  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԱրցախում զինծառայող է մահացել
21:11 20/05/2020  |  Քրեական խրոնիկոնՇարքային Հենրիկ Արամյանին սպանելու կասկածանքով ձերբակալվել է ծառայակիցը
12:26 05/05/2020  |  Քրեական խրոնիկոնԶինծառայող Տարոն Պողոսյանի մահվան դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ
12:11 03/04/2020  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԱրցախում զինծառայողը մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել

СК сообщил подробности аварии, в которой погиб один и пострадали еще шестеро военнослужащих 06/04/2020   11:54  |  Чрезвычайное просшествие
Один военнослужащий погиб и шестеро были госпитализированы с травмами в результате ДТП с участием грузовика на трассе Матагис-Мартакерт. Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета РА.
“3 июня, примерно в 13:50 на 17-м километре автотрассы Матагис-Мартакерт автомобиль марки "Урал", состоящий на балансе N-ской воинской части, возвращаясь с учений, съехал с проезжей части дороги и перевернулся. В результате этого находящийся в кузове военнослужащий срочной службы, рядовой Саркис Масисович Гулян скончался от полученных травм. Лейтенант Абраам Тигранович Марухян, военнослужащие срочной службы - младший лейтенант Давид Арменович Саркисян, рядовые Микаел Самвелович Ваганян, Жирайр Викторович Манукян, Арман Ваграмович Погосян и Артак Варданович Шекоян с различными травмами были доставлены в военный госпиталь Мартакерта”, - говорится в сообщении.
По факту возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного статьей 377(«Нарушение правил вождения или эксплуатации машин”). Ведется предварительное следствие.