Պետությունը շարունակելու եւ ընդլայնելու է կրթական, առողջապահական եւ սոցիալական ծրագրերը. Արայիկ Հարությունյան 06/01/2020   11:16  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա առթիվ:
Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա առթիվ հղում եմ ջերմագին շնորհավորանքներս բոլորին՝ անկախ տարիքից: Բարեկեցիկ ու արժանապատիվ ապագա կառուցելու պետական քաղաքականության եւ յուրաքանչյուրիս անհատական ու բոլորիս հավաքական ջանքերի առանցքն առաջին հերթին մեր երեխաների վաղվա օրն ավելի լուսավոր ու պայծառ դարձնելն է, նրանց իրավունքների պատշաճ երաշխավորման պայմաններում առողջ, զարգացած ու ստեղծարար սերունդ դաստիարակելն է:
Պետությունը վստահաբար շարունակելու եւ ընդլայնելու է կրթական, առողջապահական եւ սոցիալական բոլոր այն ծրագրերը, որոնք իրենց նպաստն են բերելու առողջ ու զարգացած սերունդ ունենալու եւ այն ազգային արժեհամակարգով դաստիարակելու գործին: Մեր երեխաների անվտանգ ու երջանիկ մանկության իրավունքի իրացումը պետության առաջնահերթ պարտականությունների թվում է, եւ իշխանությունների կողմից արվելու է առավելագույնն այն հավուր պատշաճի իրականացնելու համար:
Սիրելի՛ երեխաներ
Տարվա յուրաքանչյուր օր ձերն է, մեր յուրաքանչյուր հույս ու ջանք ուղղված է հենց ձեզ: Մաղթում եմ ձեզ ընտանեկան ջերմություն, անհոգ մանկություն, խաղաղ երկինք եւ կրթական ու ստեղծագործական շարունակական հաջողություններ:
Բարին ընդ ձեզ:
12:18 29/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՈւժի միջոցով հարցի լուծման ճանապա՞րհն ես ընտրել պարոն Ալիև, մենք պատրաստ ենք. Արայիկ Հարությունյան

Араик Арутюнян: Реализация права на безопасное и счастливое детство наших детей является одной из приоритетных обязанностей государства 06/01/2020   13:06  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 1 июня направил поздравительное послание по случаю Международного дня защиты детей.
По случаю Международного дня защиты детей искренне поздравляю всех, вне зависимости от возраста.
В основу государственной политики по построению процветающего и достойного будущего, индивидуальных и коллективных усилий каждого из нас заложено, в первую очередь, стремление сделать завтрашний день наших детей более светлым и радостным, воспитать здоровое, развитое и творческое поколение в условиях надлежащего соблюдения их прав.
Государство продолжит и расширит все те образовательные, здравоохранительные и социальные программы, которые окажут содействие формированию здорового и развитого поколения, его воспитанию в национальной системе ценностей. Реализация права на безопасное и счастливое детство наших детей является одной из приоритетных обязанностей государства и власти сделают все возможное для его надлежащего выполнения.
Дорогие дети!
Все дни года принадлежат вам, все наши надежды и усилия нацелены на Вас. Желаю вам семейного тепла, беззаботного детства, мирного неба и дальнейших образовательных и творческих успехов.
Всех благ вам!»
10:36 01/06/2020  |  Лента новостейКаждый ребёнок символ и гарантия будущего - поздравление президента Армении по случаю Дня заэиты детей