«Սիստեմա» կորպորացիան տնօրենների խորհրդում կրկին առաջադրել է Ռոբերտ Քոչարյանի թեկնածությունը 05/18/2020   17:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Սիստեմա» կորպորացիան տնօրենների խորհրդում կրկին առաջադրել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի թեկնածությունը՝ անկախ տնօրենի կարգավիճակով։ Այս մասին տեղեկանում ենք Ռոբերտ Քոչարյանի ֆեյսբուքյան էջից։
««Սիստեմա» կորպորացիան տնօրենների խորհրդում կրկին առաջադրել է Ռոբերտ Քոչարյանի թեկնածությունը՝ անկախ տնօրենի կարգավիճակով։ Հայաստանի երկրորդ նախագահը, ի թիվս հեղինակավոր այլ գործիչների, «Սիստեմայի» տնօրենների խորհրդի անդամ է` 2009 թվականից։
«Համաշխարհային տնտեսության մեջ էական դերակատարում ունեցող «Սիստեմայի» այս քայլը վկայում է Ռոբերտ Քոչարյանի հեղինակության, կառավարման արդի մոտեցումների եւ նրա նկատմամբ մեծ վստահության մասին»,- նշել է երկրորդ նախագահի գրասենյակի ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանը։
«Սիստեմա» ԲՖԿ-ն Ռուսաստանի տնտեսության խոշորագույն մասնավոր ներդրողներից է՝ տարբեր ոլորտներում իր ունեցած եզակի ակտիվներով»։

АФК «Система» вновь выдвинула кандидатуру Роберта Кочаряна в состав Совета директоров 05/18/2020   18:09  |  Лента новостей
ПАО АФК «Система» вновь предложило кандидатуру второго президента Армении Роберта Кочаряна для избрания в состав Совета директоров корпорации в качестве независимого директора. Об этом сообщается на странице Роберта Кочаряна в Facebook.
Кочарян наряду с другими видными деятелями является членом совета директоров АФК «Система» с 2009 года.
«Этот шаг АФК «Система», играющий значительную роль в мировой экономике, свидетельствует о репутации Роберта Кочаряна, современном подходе к управлению и большом доверии к нему», – заявил руководитель офиса второго президента Армении Виктор Согомонян.