Ucom-ը չի գնի Beeline–ը. քննարկումները դադարեցվել են 05/06/2020   11:26  |  ԼՐԱՀՈՍ
VEON ընկերությունը, որին պատկանում է Beeline Armenia ապրանքանիշի ներքո գործող «Վեոն Արմենիան», տեղեկացնում է, որ դադարեցրել է քննարկումները Ucom-ի հետ հնարավոր գործարքի մասին:
«Ընկերությունը հայտարարում է, որ Ucom–ի հետ հնարավոր գործարքի մասին քննարկումները դադարեցվել են»,–նշված է հաղորդագրության մեջ։
2020թ. հունվարի 15-ին VEON ընկերությունը հաստատել էր, որ քննարկումներ է վարում: Նշվել էր, որ քննարկումների արդյունքում կարող է գործարք կնքվել կամ չկնքվել:
Հիշեցնենք նաև, որ 2019 թվականի դեկտեմբերի 30-ին հայտնի դարձավ, որ Ucom-ը դիմել է Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողով` «Վեոն Արմենիա» ընկերությունը (ապրանքանիշը` «Beeline») գնելու նպատակով:
13:30 04/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍUcom-ի նորանշանակ տնօրենի փաստաբանը կբողոքարկի խուզարկության ժամանակ ԱԱԾ քննիչի գործողությունները
11:44 27/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՎերադարձ բնականոն աշխանքի. Ucom տնօրենների խորհրդի հայտարարությունն ուղղված ընկերության աշխատակիցներին
10:21 27/04/2020  |  Դատական ռեպորտաժներ«Յուտաքսի» ընկերությունը վերջնականապես հաղթել է «Յուքոմ»-ի հետ դատական վեճում

Veon прекратила переговоры с Ucom по поводу возможной сделки 05/06/2020   11:54  |  Лента новостей
Ведущий мировой поставщик услуг связи и интернета группа компаний "VEON", которой принадлежит ЗАО "ВЕОН Армения" (торговая марка Beeline), прекратила переговоры с ЗАО “UCom” по поводу потенциальной сделки в Армении.
“Компания заявляет, что переговоры о потенциальной сделке с Ucom  прекращены”, - говорится в сообщении.
15 января 2020 года компания VEON заявила, что ведутся переговоры, по итогам которых, как отмечалось, должно было быть принято решение о заключении или об отказе от заключения сделки.
В конце декабря 2019 года стало известно, что компания Ucom обратилась в Комиссию по регулированию услуг с целью приобрести "ВЕОН Армения" (торговая марка Beeline).
18:15 05/03/2020  |  Лента новостейUcom предлагает в х2 раза больше интернета на 2 года при покупке любого смартфона