Ալեն Սիմոնյանի և Արթուր Դանիելյանի միջև տեղի ունեցած ծեծկռտուքի գործը կքննի ՀՔԾ-ն 04/30/2020   16:42  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանի հանձնարարականով՝ ԱԺ փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանի և «Ադեկվադ» միաբանության համահիմնադիր Արթուր Դանիելյանի միջև ծագած ծեծկռտուքի վերաբերյալ նախապատրաստված նյութերը կուղարկվեն ՀՔԾ՝ նախաքննության: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը:
Հարցին,թ ե արդյո՞ք կբարձրացվի Ալեն Սիմոնյանին անձեռնմխելիությունից զրկելու հարցը և նրա նկատմամբ քրեական հետապնդում կիրականացվի՝ Դավթյանը նշեց, որ կարծիքներ չի հնչեցնի արարքների գնահատականների վերաբերյալ, որովհետև կկաշկանդի դատավարական սուբյեկտներին: Նրա խոսքով՝ սկսված է քրեադատավարական գործընթաց, նախապատրաստվում են նյութեր և այսօրվանից նյութերի նախապատրաստման գործընթացը շարունակվում է ՀՔԾ-ում:
16:26 30/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԳլխավոր դատախազը արձագանքել է Փաշինյանի խոսնակի հայտարարություններին
16:06 30/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ100 ֆորմալ տնտեսական սուբյեկտների գործունեությունը ղեկավարվել է 1-2 կետից. Արթուր Դավթյան
13:55 30/04/2020  |  Քրեական խրոնիկոնԱԺ փոխնախագահի կողմից Արթուր Դանիելյանին ծեծելու վերաբերյալ նյութերն ուղարկվել են դատախազություն. փաստաբանները պահանջում են հրապարակել տեսագրությունը
09:06 29/04/2020  |  ՄամուլԱրթուր Դավթյանը կգա Ազգային ժողով․ «Ժողովուրդ»
12:58 16/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ գլխավոր դատախազը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ Ոստիկանության օրվա առթիվ

Расследованием инцидента с участием Алена Симоняна и Артура Давтяна займется Спецследственная служба 04/30/2020   16:57  |  Лента новостей
По поручению генерального прокурора Армении Артура Давтяна материалы относительно драки с участием вице-спикера парламента Армени Алена Симоняна и соучредителя ордена “Адеквад” Артура Даниеляна будут направлены в Специальную следственную службу на предварительное расследование. Об этом сообщил генпрокурор Армении Артур Давтян в беседе с журналистами в четвер, 30 апреля.
В ответ на вопрос о том, будет ли поднят вопрос о лишении депутатской неприкосновенности Алена Симоняна и осуществлении в отношении него уголовного преследования, Давтян воздержался от комментариев по поводу оценок деяний, дабы, как отметил он, не сковывать процессуальных субъектов.
По его словам, начат уголовно-процессуальный процесс, готовятся материалы, и с сегодняшнего дня процесс подготовки продолжится в ССС.