Կորոնավիրուսով վարակված զինծառայողներից 6-ն ավարտել են բուժումը և դուրս գրվել՝ հետագա ծառայության 04/13/2020   16:42  |  Կորոնավիրուս
Ներկա պահին ԶՈՒ-երում կորոնավիրուսով վարակված զինծառայողների շրջանում ծանր կամ ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնվող զինծառայող չկա, արհեստական շնչառական սարքին միացված զինծառայողներ չկան: Այս մասին ասուլիսին ասել է ԶՈՒ ռազմաբժշկական վարչության պետ Սահակ Օհանյանը:
Որոշակի գաղտնիությունից ելնելով՝ Օհանյանը մեկուսացված և բուժվող զինծառայողների թիվը չցանկացավ նշել, սակայն հայտնեց, որ կան զինծառայողներ, ովքեր ավարտել են բուժումը և դուրս գրվել:
Նրա փոխանցմամբ՝ այսօր առավոտյան՝ ժամը 11-ի դրությամբ 6 զինծառայող ավարտել է բուժումը և դուրս գրվել հետագա ծառայության:
16:38 13/04/2020  |  ԿորոնավիրուսԳեղարքունիքում կորոնավիրուս հայտնաբերված վիրուսակրին կթեստավորեն երրորդ անգամ. մարզպետ
16:21 13/04/2020  |  ԿորոնավիրուսՄարտունու բնակչի մոտ կրկնակի թեստի արդյունքը բացասական է. համայնքապետ

Шестеро зараженных коронавирусом военнослужащих выздоровели и вернулись к службе 04/13/2020   17:59  |  Коронавирус
Шестеро военнослужащих, заразившихся коронавирусом COVID-19, по данным на утро 13 апреля, завершили лечение и выписались, заявил начальник Военно-медицинского управления ВС Армении, полковник Саак Оганян.
"Все выздоровевшие военные уже вернулись к полноценной службе", - сказал Оганян в понедельник на пресс-конференции в Едином информационном центре.
Говоря о состоянии здоровья продолжающих лечение других военнослужащих, Саакян Оганян сообщил, что среди них нет пациентов в тяжелом или крайне тяжелом состоянии, то есть подключенных к аппарату искусственной вентиляции легких.
Он при этом, исходя из определенной секретности информации, не стал называть число военнослужащих, проходящих лечение и находящихся в изоляции.