Առողջապահության նախարարի կոչին արձագանքել է քաղաքապետարանի ենթակայության բուժհաստատությունների 31 բուժաշխատող 04/02/2020   16:32  |  Կորոնավիրուս
Կորոնավիրուսի վարակով պայմանավորված` բժշկական անձնակազմի (բժիշկ, բուժքույր, կրտսեր բուժաշխատող) հավաքագրման վերաբերյալ ՀՀ առողջապահության նախարարի կոչին արձագանքել է Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայության բուժհաստատությունների 31 բուժաշխատող, այդ թվում՝ 22 բժիշկ, 8 բուժքույր, 1 կրտսեր բուժաշխատող: Այս մասին տեղեկացնում է Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը։
16:20 02/04/2020  |  Կորոնավիրուս1 օրում մեզ մոտ վարակվում են այնքան, ինչքան Վրաստանում 1 ամսում. Հրանտ Բագրատյան
15:07 02/04/2020  |  ԿորոնավիրուսԿորոնավիրուսից մահացածների թիվն ավելանում է. «Նորք» ինֆեկցիոնում մահացել է 68-ամյա քաղաքացի
13:57 02/04/2020  |  ԿորոնավիրուսՕպերայի երգչուհին մահից մեկ օր առաջ շտապօգնություն էր կանչել, բայց հրաժարվել հոսպիտալացումից
13:23 02/04/2020  |  Կորոնավիրուս«Վարդաշեն» ՔԿՀ-ի Պահպանության բաժնի աշխատակիցներից մի քանիսի մոտ ախտորոշվել է COVID-19․ նրանք ՔԿՀ-ում պահվող անձանց հետ շփում չեն ունեցել

Более 30 медработников подведомственных мэрии Еревана медучреждений откликнулись на призыв главы Минздрава Армении 04/02/2020 16:45 | Коронавирус
На призыв министра здравоохранения Армении Арсена Торосяна, накануне объявившего о дополнительном наборе медиков для борьбы с короновирусной инфекций, откликнулся 31 медицинский работник медучреждений, подведомственных мэрии Еревана.
Среди них - 22 врача, 8 медсестер и один младший медработник, сообщает пресс-служба мэрии Еревана.
Министр здравоохранения Армении Арсен Торосян накануне обратился с призывом к медицинским работникам.Власти Армении объявили дополнительный набор медработников для борьбы с коронавирусомОн отметил, что создаваемая в рамках борьбы с коронавирусом подсистема здравоохранения нуждается в медработниках, без которых в этих медицинских центрах невозможно будет проводить лечение граждан, заболевших COVID-19.
По словам главы Минздрава, что поставить на ноги и задействовать на полную мощность эту систему, нужны медработники в возрасте до 55-ти лет по следующим специальностям: врачи общего или терапевтического профиля (врачи иных профилей также могут обращаться), врачи-лаборанты, реаниматологи, медсестры, сиделки.
Торосян пояснил, что после прохождения кратких курсов переподготовки о принципах лечения коронавируса, они перейдут к работе в одном из медцентров, занимающихся лечением заболевания.