Ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնվող հիվանդներից մեկն ԱՄՆ քաղաքացի է 03/26/2020   11:13  |  Կորոնավիրուս
Հայաստանում այս պահի դրությամբ կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերը 290-ն են: Հիվանդներից երկուսի վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր: Այս մասին այսօր կառավարության նիստի մեկնարկին ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Նրանցից մեկն ԱՄՆ-ի քաղաքացի է և ազգությամբ հայ չէ, մյուսը ՀՀ քաղաքացի է: Երկուսն էլ գտնվում են տարիքային բարձր խմբում` 75-ից բարձր տարիք ունեն, գտնվում են ինտենսիվ թերապիայի բաժանմունքում են գտնվում»,-ասաց վարչապետը:
Վերջինս հավելց, որ այս ընթացքում ունեցել ենք 18 առողջացած քաղաքացի և մոտ 100 քաղաքացի մեկուսացման ռեժիմից դուրս են եկել: Նիկոլ Փաշինյանն ընդգեց, որ այսօր էլ սպասում են առողջացման և ապամեկուսացման դեպքերի:
11:02 26/03/2020  |  ԿորոնավիրուսԱՄՆ-ում կորոնավիրուսից մահացել է 1000 մարդ. Ինտերֆաքս
00:37 26/03/2020  |  ԿորոնավիրուսԻտալիայում կորոնավիրուսից զոհվածների թիվը գերազանցել է յոթ հազարը. Reuters
23:22 25/03/2020  |  Կորոնավիրուս665 օր տիեզերքում անցկացրած տիեզերագնացուհին խոսել է ինքնամեկուսացումն անցկացնելու միջոցի մասին
21:05 25/03/2020  |  ԿորոնավիրուսԳործարարները 500 միլիոն դրամ են փոխանցել կորոնավիրուսի դեմ պայքարի համար . Մհեր Գրիգորյան
20:09 25/03/2020  |  ԿորոնավիրուսՈւելսի արքայազն Չարլզի մոտ կորոնավիրուս է հայտնաբերվել.Reuters
20:06 25/03/2020  |  ԿորոնավիրուսՍտեղծված իրավիճակում մեզ «հավատի սնունդ» է պետք և կխնդրեի դիմել Կաթողիկոսին, որ շրջի ամբողջ Հայաստանում․ Սասուն Միքայելյան

Один из тяжелобольных пациентов с коронавирусом в Армении - гражданин США 03/26/2020   11:27  |  Коронавирус
В Армении один из двух пациентов с коронавирусом, находящихся в крайне тяжелом состоянии, является гражданином США. Об этом заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян на заседании правительства в четверг, 26 марта.
Он напомнил, что в стране 290 инфицированных; состояние двоих пациентов оценивается как крайне тяжелое.
“Один из них - гражданин США, не армянин, а другой - гражданин Армении. Обоим старше 75 лет. Они находятся в отделении интенсивной терапии”, - рассказал премьер.
Он напомнил, что 18 человек выздоровели. ”Порядка ста граждан вышли из карантина. Сегодня мы рассчитываем на новые случаи выздоровления и выхода из изоляции", - заявил Пашинян.
09:21 26/03/2020  |  КоронавирусСостояние двух пациентов с коронавирусом крайне тяжелое – глава Минздрава Армении
00:10 26/03/2020  |  КоронавирусВ отношении 158 граждан в Армении составлены протоколы о нарушении правил самоизоляции и ограничений на передвижение
18:21 25/03/2020  |  КоронавирусВласти Армении рассмотрят дополнительные меры по ужесточению режима ЧП - Авинян
17:44 25/03/2020  |  Международные новостиПутин объявил следующую неделю нерабочей и отложил голосование по Конституции - "Интерфакс"
17:20 25/03/2020  |  КоронавирусПринц Чарльз заразился коронавирусом – Sky News
16:56 25/03/2020  |  КоронавирусПорядка 30 находившихся в Грузии граждан Армении пересекли границу и едут домой