«Տաշիր» բարեգործական հիմնադրամը 100 մլն դրամ է ուղղել կորոնավիրուսի դեմ պայքարին 03/24/2020   13:54  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Տաշիր» բարեգործական հիմնադրամը 50 մլն ՀՀ դրամ է փոխանցել Նորքի ինֆեկցիոն հիվանդանոցին, որտեղ բուժում են ստանում կորոնովիրուսով վարակված Հայաստանի քաղաքացիները:
Տրամադրված գումարի հիմնական մասը կուղղվի հիվանդանոցի բժշկական անձնակազմի խրախուսմանը, մնացած մասը՝ հիվանդանոցի՝ ժամանակակից սարքավորումներով վերազինմանը։
Եվս 50 մլն դրամ կփոխանցվի ՀՀ կառավարության կողմից կորոնավիրուսի դեմ պայքարի համար բացված հատուկ հաշվեհամարին։
«Տաշիր» բարեգործական հիմնադրամը նախկինում եւս օժանդակել է կորոնավիրուսի դեմ պայքարին: Այսպես, մարտի 16-ին հիմնադրամը «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերության հետ համատեղ Հայաստանում գործող տարեցների շուրջօրյա խնամքի թվով 5 խնամքի կենտրոններին (Երեւանի Նորքի եւ թիվ 1 տուն-ինտերնատներ, Գյումրու եւ Վարդենիսի տուն-ինտերնատներ, «Վանաձորի տարեցների տուն» հիմնադրամ), ինչպես նաեւ Էջմիածնի քաղաքապետարանին ապահովել է որոշակի քանակության դիմակներով, ձեռնոցներով, ալկոգելերով ու ախտահանիչ միջոցներով: Նմանատիպ օժանդակություն նախատեսվում է ցուցաբերել նաեւ ՀՀ պաշտպանության նախարարությանը:

Благотворительный фонд “Ташир” направил 100 мнл. драмов на борьбу с коронавирусом в Армении 03/24/2020   14:05  |  Коронавирус
Благотворительный фонд “Ташир” предоставил 50 миллионов драмов(100 тыс. долларов США) инфекционной больнице “Норк", где получают лечение инфицированные коронавирусом граждане Армении.
Согласно сообщению, большая часть средств будет направлена на поощрение медицинского персонала больницы, который задействован в борьбе с коронавирусом, остальная часть средств пойдет на переоснащение больницы.
Еще 50 млн драмов (100 тыс. долларов США) будет направлено на специальный правительственный счет, созданный для противодействия коронавирусу.
Благотворительный фонд “Ташир” помогает социально незащищенным гражданам в борьбе с коронавирусной инфекцией не в первый раз. Так, 16 марта фонд совместно с компанией «Электрические сети Армении» передали необходимые средства защиты (маски со специальным фильтром, перчатки, алкогель, дезинфицирующие средства) в мэрию города Эчмиадзин, дома-интернаты №1 и «Норк» Еревана, дома-интернаты Гюмри и Вардениса, а также в фонд “Ванадзорский дом престарелых”. Согласно плану помощи предусмотрена также передача защитных средств министерству обороны Республики Армения.
00:44 24/03/2020  |  КоронавирусВ Армении подтверждено 235 случаев заражения коронавирусом: власти ужесточают режим ЧП