«Անմնացորդ եռանդ ու նորանոր գաղափարներ». Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Գործարարի օրվա առթիվ 03/03/2020   10:39  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Գործարարի օրվա կապակցությամբ:
«Հարգելի գործարարներ,
Բոլորիդ շնորհավորում եմ Գործարարի օրվա կապակցությամբ։ Խորհրդանշական է, որ օրը ընտրվել է՝ հաշվի առնելով հայտնի ձեռնարկատեր ու բարերար Ալեքսանդր Մանթաշովի ծննդյան օրը։ Այս տոնն առիթ է ոչ միայն արժանին մատուցելու Ալեքսանդր Մանթաշովին, այլեւ Հայաստանի այն ձեռնարկատերերին, որոնք շարունակում են Մանթաշովի գործը։
Ինչպես բազմիցս եմ նշել, Հայաստանում տնտեսական հեղափոխություն իրականացնողի դերում մենք պատկերացնում ենք մեր գործարար համայնքին եւ ձեզ՝ գործարարներիդ, համարում մեր կառավարության թիվ մեկ դաշնակիցը երկրի զարգացման գործում։
2019 թվականին մենք միասին կարողացանք արձանագրել տնտեսական բարձր արդյունքներ, ինչը հնարավոր դարձավ մեր համատեղ գործունեության ու համագործակցության արդյունքում։
Վստահ եմ՝ Հայաստանի գործարար համայնքը, գործարարությամբ զբաղվող մարդիկ բացառիկ տաղանդավոր են ու համոզված եմ, որ այս տարի դուք ավելի մեծ արդյունքներ կգեներացնեք ձեր ընկերություններում՝ ավելի մեծ արդյունքներ ստեղծելով Հայաստանի եւ նրա ժողովրդի համար:
Եվ ուզում եմ հավաստիացնել, որ Հայաստանի կառավարությունն իրենից կախված ամեն ինչ կանի բիզնես միջավայրի բարելավման ու նոր ներդրումային ծրագրերի իրականացման հնարավորությունների ընդլայնման համար։ Ինչպես նախկինում եմ նշել, այսօր էլ ցանկանում եմ ընդգծել, որ մեր երկրում գործարարի կերպարի բնորոշիչներն են՝ արդար, օրինական, քրտնաջան աշխատանքով ձեւավորված վաստակը՝ հենված կոնկրետ մեկ նպատակադրման վրա՝ հարստանալ եւ հարստացնել հայրենիքը, ժողովրդին, պետությունը։
Հարգելի գործարարներ,
մաղթում եմ ձեզ հաջողություններ, անմնացորդ եռանդ ու նորանոր գաղափարներ»:
09:56 03/03/2020  |  ՄամուլՎարչապետը նպատակ ունի առաջիկա ամիսներին ամբողջությամբ փոխել կառավարության կազ­մը. «Ժողովուրդ»
09:50 03/03/2020  |  ՄամուլՆիկոլ Փաշինյանին թվացել է, որ ՍԴ դատավորներն անպայմանորեն հրաժարականներ են տալու. «Իրատես»
18:41 02/03/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետն ընդունել է ԵԽ Մարդու իրավունքների և օրենքի գերակայության հարցերով գլխավոր տնօրենին
12:34 02/03/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետ Փաշինյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Վրաստանի Հանրապետություն
12:20 02/03/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետը ենթադրում է՝ շուկայում դիմակների նոր խմբաքանակի հայտնվելու դեպքում գնի որոշակի բարձրացում կլինի

Пашинян назвал бизнесменов союзником номер один правительства Армении в деле развития страны 03/03/2020   13:00  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание по случаю Дня предпринимателя. Об этом сообщает пресс-служба правительства.
“Уважаемые предприниматели, поздравляю вас с Днем предпринимателя. Символично, что этот день выбран с учетом дня рождения известного предпринимателя и мецената Александра Манташева”, - говорится в послании.
Премьер заявил, что этот праздник - повод не только воздать должное Александру Манташеву, но и тем предпринимателям Армении, которые продолжают дело Манташева.
“Как я неоднократно отмечал, в роли осуществляющего экономическую революцию в Армении мы представляем наше бизнес-сообщество и вас, предпринимателей, считаем союзником номер один нашего правительства в деле развития страны”, - говорится в послании.
Пашинян напомнил, что в 2019 году удалось зафиксировать высокие экономические результаты, что стало возможным в результате нашей совместной деятельности и сотрудничества.
Премьер выразил уверенность в том, что бизнес-сообщество Армении, предприниматели – это люди исключительно талантливые, и убежден, что в этом году они добьются лучших результатов, фиксируя новые достижения для Армении и ее народа.
“Хочу заверить, что правительство Армении сделает все от него зависящее для улучшения бизнес-среды и расширения возможностей реализации новых инвестиционных программ. Как я говорил раньше и хочу сегодня тоже подчеркнуть, что в нашей стране имидж бизнесмена - это созданная справедливым, законным, усердным трудом заслуга, основанная на одной конкретной цели - обогащаться и обогащать родину, народ, государство. Уважаемые предприниматели, Желаю вам успехов, безграничной энергии и новых идей”, - отмечается в послании.