Լարսը բաց է բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համար 03/03/2020   09:44  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 3-ի ժամը 08:30-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը դժվարանցանելի է մարդատար ավտոմեքենաների համար, իսկ կցորդիչով բեռնատարների համար՝ փակ:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համար:
ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկության համաձայն՝ ռուսական կողմում կա կուտակված 485 բեռնատար և 82 մարդատար ավտոմեքենա:
15:37 01/03/2020  |  Արտակարգ պատահարներԵրևանի բնակարաններից մեկում հայտնաբերվել է դի
09:20 27/02/2020  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՎարդենյաց լեռնանցքը փակ է բեռնատարների համար
09:37 25/02/2020  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԱմբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհները դեռ անորոշ ժամանակ փակ կլինեն

В МЧС Армении рассказали о ситуации на автомагистралях республики и Военно-грузинской дороге 03/03/2020   09:52  |  Информационная платформа
Проезд автомобилей по некоторым автомагистралям в Армении перекрыт, сообщает МЧС РА, приводя данные на 08:15 3 марта.
Перевал Варденяц и трасса Сотк-Карвачар закрыты для грузовиков с прицепом, проезд других видов транспорта по перевалу и вышеупомянутой автомагистрали затруднен.
По данным, полученным из департамента ЧС МВД Грузии и из департамента Центра управления в кризисных ситуациях Северной Осетии МЧС РФ, автотрасса Степанцминда-Ларс открыта для проезда всех видов транспорта.
Согласно информации, поступившей из Центра кризисного управления Северной Осетии МЧС РФ, на КПП "Верхний Ларс" с российской стороны скопилось более 485 грузовиков и 82 пассажирских автомобилей.