Տաքսու վարորդին, ով կապ չուներ դեպքի հետ, կալանավորել են, որովհետև ազգանունը «յան»-ով է 03/02/2020   12:55  |  ԼՐԱՀՈՍ
Տաքսու վարորդին, ով կապ չուներ դեպքի հետ, կալանավորել են, որովհետև ազգանունը «յան»-ով է։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՌԴ-ում սպանված զինծառայողի գործով երկու մեղադրյալների հայրը։
Նրա խոսքով՝ օգնության համար դիմել է Հայաստանի երկու կուսակցության ներկայացուցիչների։
«Մի կուսակցությանը պատգամավորի օգնականի հետ հեռախոսով եմ զրուցել, նա խոսք տվեց, որ Ամանորի տոներից հետո հանդիպում կկազմակերպի և խաբեց։ Երկրորդին էլ՝ նամակով եմ դիմել ու ոչ մի պատասխան չկա»,- ասաց նա՝ հավելելով. «Եկել եմ էլի ռուսի օջախ՝ օգնություն խնդրելու»։
Նրա խոսքով՝ դեպքի օրը իր որդիները եղել են տանը՝ ծննդյան տոնին, որից հետո իջել են ակումբ՝ ֆուտբոլ նայելու, բայց չեն հասել ակումբ։
«Պատահական ընկել են փորձանքի մեջ։ Ի՞նչ ենք ուզում։ Օբյեկտիվ դատաքննություն»,- ասաց նա։
Հիշեցնենք, որ Նիկիտա Բելյանկինը սպանվել է 2019թ. հունիսի 2-ին։ Նա ականատես էր «Բիրհաուս» ակումբի մոտ վիճաբանությանը։Վերջինս նախազգուշացնող կրակոցներ է արձակել գազային ատրճանակով, սակայն սպանվել է՝ դանակով հարված ստանալու հետևանքով։
12:54 02/03/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄարդը, ով իրեն մեղավոր է զգում, տուն չի գնա, կթաքնվի. Բելյանկինի սպանության գործով կալանավորված հայերի հարազատները բողոքի ակցիա են իրականացնում
12:29 02/03/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկիտա Բելյանկինի սպանության գործով իրական մեղավորները տուժող են դարձել
12:40 27/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԳյուղերը դատարկվում են, պարոն Փաշինյան
14:43 24/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԲողոքի ակցիա քաղաքապետարանի դիմաց
14:08 20/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԻրենց ասած՝ խորը եւ համապարփակ 97 տոկոս բացահայտումները ինչ գրոշ արժեն ...սեւազգեստ մայրերը ավարտեցին բողոքի ակցիան
13:37 20/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԲռնեք քննիչի բկից, փռեք ասֆալտին, թաթիկները կտրեք եւ ստիպեք, որ քննություն անի. զոհված զինվորի մայրը՝ Փաշինյանին
12:50 20/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԻմ երեխուն քնած տեղը զորամասում տեղաշորի մեջ խեղդել են, հետո կախել ու ոչ ոք չի պատժվել. որդեկորույս մայր
14:08 10/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՈ՛չ մայթ կա, ո՛չ անցանելի ինչ-որ տեղ. Երեխեն մուտքից դուրս գա վազի մեքենայի տակ ընկնի՞. Բողոքի ակցիայի մասնակից
13:25 10/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱռաջնորդվել ենք այն սկզբունքով, որ բնակիչները բարձր փոխհատուցում ստանան. Հակոբ Կարապետյանը՝ ընդդեմ «Հյուսիս-Հարավ» ճանապարհի կառուցման բողոքի ակցիայի մասին
12:01 10/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՉենք կարողանում փողոց մտնենք ու դուրս գանք. Բողոքի ակցիա ընդդեմ «Հյուսիս-հարավ» ճանապարհի կառուցման

Протестующие у здания посольства РФ в Ереване требуют объективного расследования дела об убийстве Белянкина 03/02/2020   13:16  |  Лента новостей
Водителя такси, который не имел отношения к инциденту, арестовали, потому что он армянин, заявил отец двух фигурантов дела об убийстве бывшего спецназовца ГРУ Никиты Белянкина.
По его словам, за помощью он обратился к представителям двух партий Армении.
“Я переговорил по телефону с помощником одного депутата от одной из фракций. Он пообещал, что после новогодних праздников организует встречу, но не сдержал обещания. А второму я направил письмо, но не дождался ответа”, - рассказал он.
Участник акции протеста рассказал, что в день инцидента его сыновья были дома, на дне рождения. Затем они направились в клуб, чтобы посмотреть футбол, однако не дошли до клуба.
“Они случайно попали в беду. Чего мы хотим? Объективного расследования”, - сказал он.
Напомним, бывший спецназовец ГРУ Никита Белянкин был убит 2 июня 2019 года. Он стал очевидцем драки возле бара "Бир Хаус" в Красногорске. По данным следствия, Белянкин сделал несколько предупредительных выстрелов из газового пистолета, но в этот момент его ударили ножом, вследствие чего он скончался.
12:54 02/03/2020  |  Лента новостейНастоящие виновные по делу об убийстве Никиты Белянкина стали потерпевшими
09:38 02/03/2020  |  Международные новостиЖенщина напала с ножом на семилетних сыновей в Казани: один из мальчиков скончался
14:24 19/02/2020  |  Криминальная хроникаВ Кисловодске 14-летняя школьница убила бабушку за замечание о плохой уборке
17:46 17/02/2020  |  Международные новостиЖитель Омска на спор зарезал знакомого и обезглавил его
09:44 17/02/2020  |  Международные новостиМужчина застрелил жену на глазах у ребенка и покончил с собой в Подмосковье
12:12 14/02/2020  |  Криминальная хроникаВ России закопавший жену на даче бывший прокурор написал явку с повинной
12:07 04/02/2020  |  Международные новостиВ России женщина убила мужа, раскритиковавшего при гостях ее еду
16:09 26/12/2019  |  Международные новостиТрех ветеранов спецназа ФСБ задержали по обвинению в убийствах московских бизнесменов
17:42 23/12/2019  |  Международные новостиВ России мужчина задушил жену через десять дней после свадьбы