02/26/2020   22:45  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունը Կա ինչ-որ մարդու կամք, որը վերից վար թելադրում է ամբողջ դատական համակարգին.Ալումյան Իրավաբանական մոտեցում ցուցաբերելու դեպքում կարող է միայն մեկ որոշում կայացվի՝ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ  պետք է քրեական հետապնդումը անհապաղ դադարեցվի։ Այս մասին...
02/26/2020   22:41  |  Միջազգային լրահոս Վրաստանում արձանագրվեց կորոնավիրուսի առաջին դեպքը Վրաստանի առողջապահության նախարար Էկատերինա Տիկարաձեն քիչ առաջ անցկացրած արտակարգ մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց, որ Վրաստանում արձանագրվել է Կորոնավիրուսի առաջին դեպքը: aleq.ge-ի փոխանցմամբ,...
02/26/2020   22:21  |  ԼՐԱՀՈՍ Բերման են ենթարկել «ՁԻԱՀ կանխարգելման հանրապետական կենտրոնի» փոխտնօրենին «ՁԻԱՀ կանխարգելման հանրապետական կենտրոնի» փոխտնօրենին բերման են ենթարկել ոստիկանության նորքի բաժին:Այս մասին տեղեկացնում է «Կոնսիլիում» ՀԿ նախագահ Գեւորգ Գրիգորյանը՝ նշելով,...
02/26/2020   22:16  |  Քրեական խրոնիկոն Կոտայքում կինը դանակահարել է ամուսնուն. Դատարանն արձանագրել է՝ դեպքը տեղի է ունեցել ամուսնու դրսևորած վարքի հետևանքով Կոտայքի մարզում ամուսնուն դանակահարելու մեջ մեղադրվող կինը չի ազատազրկվի։ Ճիշտ է, դատարանը հիմնավորված համարել է առաջադրված մեղադրանքը, բայց որոշել է պատիժը պայմանականորեն չկիրառել՝ սահմանելով...
02/26/2020   21:48  |  ԼՐԱՀՈՍ Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը շնորհավորել է Կանադայի նորանշանակ դեսպանին պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը մասնակցել է Հայաստանում Կանադայի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան տիկին Էլիսոն ԼըՔլերի պաշտոնի ստանձնման, ինչպես նաև հայ-կանադական դիվանագիտական հարաբերությունների...
02/26/2020   21:04  |  ԼՐԱՀՈՍ Ինձ չի հետաքրքրում, թե նախարարի կինը ոնց է տոլմա փաթաթում, բայց ինձ հետաքրքրում է՝ նախարարը դատված եղե՞լ է, թե ՞ ոչ, բանակում ծառայե՞լ է, թե ոչ. Արա Ղազարյան Կա պետական գաղտնիք, ծառայողական գաղտնիք եւ անձնական տվյալների պաշտպանություն, որը բացարձակ իրավունք չէ եւ բարձրաստիճան պաշտոնյաների պարագայում հասարակությունն իրավունք ունի իմանալ բարձրաստիճան...
02/26/2020   20:57  |  ԼՐԱՀՈՍ Արցախում նախագահական ընտրությունների մեկնարկը տրված է Նախագահի թեկնածուները ջանք ու եռանդ չեն խնայում հանրությանը սիրաշահելու, դեպի իրենց գրավելու, իսկ տարվող գաղափարախոսությունն էլ դարձնելու առավել գրավիչ ու բովանդակային: Իրավիճակային...
02/26/2020   20:52  |  Միջազգային լրահոս Ղազախստանում ցած ընկած ինքնաթիռի սեփականատերը կեղծել է օդաչուների հավաստագրերը Ստուգումը հայտնաբերել է Bek Air ավիաընկերությունում բազմաթիվ կեղծիքներ եւ անվտանգության խախտումներ. ընկերության ինքնաթիռն ընկել է Ղազախստանում 2019 թվականի դեկտեմբերի վերջին: Այս մասին հայտնում է...
02/26/2020   20:44  |  ԼՐԱՀՈՍ Սիրիայում Հայաստանի դեսպանի հանդիպումը Սիրիայի խորհրդարանի նախագահի հետ Փետրվարի 26-ին Սիրիայում ՀՀ դեսպան Տիգրան Գևորգյանն այցելեց Սիրիայի Արաբական Հանրապետության Ժողովրդական ժողով, որտեղ հանդիպեց ԺԺ նախագահ Համուդա Սաբբաղի (Hammouda Sabbagh) և Սիրիա-Հայաստան...
02/26/2020   20:37  |  Վերլուծություններ Պլագիատ, պլագիատ մինչև վերջ «Այո»-ի շտաբի հայտարարած քարոզչական բրենդինգի բաց մրցույթն, ըստ էության կարելի է համարել ոչ պրոֆեսիոնալ, քանի որ տվյալ մրցույթի ժյուրիի կազմում չեն եղել այնպիսի մասնագետներ, որ...

02/26/2020   18:19  |  Здоровье Ученые предупредили о смертельной угрозе тренировок Американские ученые выяснили, что интенсивные аэробные упражнения могут способствовать внезапной остановке сердца, фибрилляции предсердий или инфарктам.
02/26/2020   18:02  |  Спорт В Гюмри прошел чемпионат по дзюдо среди военнослужащих России и Армении Дзюдоисты выступали в семи весовых категориях от 66 кг до свыше 100 кг и продемонстрировали высокий уровень физической подготовки.
02/26/2020   17:40  |  Экономика В Госдуму РФ внесли протокол об отмене временных деклараций при вывозе нефтепродуктов в Армению В случае ратификации изменения вступят в силу через 15 дней после того, как обе стороны уведомят друг друга о выполнении необходимых внутригосударственных процедур.
02/26/2020   17:09  |  Чрезвычайное просшествие Пропавший в Гегаркунике 37-летний мужчина найден мертвым В ночь на 26-ое февраля в Наццентр кризисного управления поступило сообщение о том, что 32-летний житель города Гавара Баграт М. накануне вечером вышел из дома и не вернулся.
02/26/2020   16:44  |  Лента новостей Защита обжаловала решение о продлении срока ареста Армену Тавадяну Следователь Специальной следственной службы обратился в суд с требованием продлить Тавадяну меру пресечения, хотя защита подала ходатайство об его освобождении под личное поручительство.
02/26/2020   16:08  |  Судебный репортаж Суд отклонил ходатайство защиты об отводе прокурора по делу Сержа Саргсяна Следующее заседание суда назначено на 26-ое марта.
02/26/2020   15:49  |  Информационная платформа Первый день весны в Армении выдастся дождливым Погода без осадков ожидается на территории Армении сегодня днем, 27-29 февраля и 2 марта.
02/26/2020   15:40  |  Комментарий Трехмиллионный логотип штаба "Да" оказался родом из 90-ых Представленный накануне логотип штаба сторонников поправок в Конституцию Армении, как выяснилось, не новшество.
02/26/2020   14:52  |  Лента новостей В ВС Армении ввели ряд ограничений из-за ситуации с коронавирусом в регионе Во всех воинских частях введен запрет на визиты родителей и родственников военнослужащих, а также предоставление всех видов отпусков и увольнительных
02/26/2020   14:38  |  Лента новостей Новый генсек ОДКБ посетит Армению Генеральный секретарь Организации Договора о коллективной безопасности Станислав Зась 26-28 февраля посетит Республику Армения.