Հրայր Թովմասյանին ուղղված սպառնալից գրառումների դեպքի առթիվ քրեական գործի չի հարուցվել 01/31/2020   17:06  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՔԾ-ն մերժել է ոստիկանության ծառայողի կողմից ՀՀ ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի մասին վիրավորական և սպառնալից գրառում կատարելու դեպքի քրեական գործի հարուցումը՝ հանցակազմի բացակայության հիմքով։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան հայտնեցին ՀՔԾ-ից։
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի հասցեին սպառնալից մեկնաբանություն կատարած ոստիկանը ենթարկվել է կարգապահական պատասխանատվության, իսկ քրեաիրավական գնահատական տալու համար ծառայողական քննության նյութերի պատճեններն ուղարկվել են Հատուկ քննչական ծառայություն։
Հիշեցնենք, որ Ոստիկանության ծառայակից Վազգեն Սիմոնյանը սպառնալից և անպարկեշտ մեկնաբանություն էր գրել Հրայր Թովմասյանին առնչվող նյութերից մեկում, որը վերաբերում էր ԱԱԾ նախկին տնօրեն Գեորգի Կուտոյանի մահվան դեպքի վայրում Հրայր Թովմասյանի գտնվելուն և հուզմունքը չթաքցնելուն։
Ոստիկանության ծառայակիցը նշել էր՝ «Հաջորդը դու ես լինելու»։
Արված հայտարարությունը բավականին մեծ աղմուկ բարձրացրեց, ինչից հետո Ոստիկանության պետի ժամանակավոր պաշտոնակատար Արման Սարգսյանի հանձնարարությամբ նշանակվել էր ծառայողական քննություն։
15:25 31/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՍԴ-ն խաղալիք չէ և ոչ էլ հլու–հնազանդ ենթակա՝ քաղաքական մեծամասնությանը. Արծվիկ Մինասյան
14:48 31/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՈվ է ՍԴ նախագահի դեմ հիմնական վկայություն տվողը․ նրան անվանում են «թալանչի նոտար»․ Politik.am
18:26 30/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՍԴ-ի և Հրայր Թովմասյանի շուրջ վերջին հակաիրավական զարգացումների վերաբերյալ նյութերը ներկայացնելու ենք միջազգային գործընկերներին . «Իրավական ուղի» ՀԿ
16:43 30/01/2020  |  ՄեկնաբանությունՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի փաստաբանը դիմել է ՀՔԾ՝ պահանջելով հայտնել՝ արդյոք Հանրային ՀԸ-ին տեղեկատվություն է տրամադրել
09:52 30/01/2020  |  ՄամուլԻշխանությունները ներքին կարգով արդեն ՍԴ դատավորների «քասթինգ» են սկսում. «Փաստ»
18:32 29/01/2020  |  ՀարցազրույցՀամապատասխան պետական կառույցները պետք է կանչեն վարչապետին եւ ասեն՝ այս ինչե՞ր ես ասում, դու սրա իրավունքը չունես. Արծրուն Պեպանյան
11:54 27/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀրայր Թովմասյանի աղջկա ֆբ էջը տարածած ավագանու անդամը ներկա կգտնվի իր արարքը քննող նիստին
14:18 25/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀրայր Թովմասյանն ինձ ամենօրյա ռեժիմով առաջարկել է իր ծառայությունները. Փաշինյան

ССС отказала в возбуждении уголовного дела по факту записи с угрозами в адрес Грайра Товмасяна 01/31/2020   17:39  |  Криминальная хроника
Специальная следственная служба Армении отказала в возбуждении уголовного дела по факту оскорбительной записи сотрудника Полиции в адрес председателя Конституционного суда  Армении Грайра Товмасяна ввиду отсутствия состава преступения. Об этом в ответ а запрос “ФактИнфо” сообщили в Специальной следственной службе Армении.
Ранее сообщалось, что сотрудника Полиции Армении, оставившего в соцсети Facebook комментарий с угрозами в адрес председателя Конституционного суда РА Грайра Товмасяна, привлекли к дисциплинарной ответственности. А для дачи уголовно-правовой оценки копии материалов служебного расследования были направлены в Специальную следственную службу.
Напомним,  сотрудник Полиции Вазген Симонян оставил неприличный комментарий с угрозами под одним из материалов, касающихся Грайра Товмасяна. Глава КС, услышав весть о смерти бывшего директора Службы национальной безопасности Георгия Кутояна, прибыл на место происшествия. Товмасян стоял у подъезда дома и не мог сдержать слез.
Сотрудник Полиции в комментарии написал, что "следующим будет он".
Комментарий вызвал широкий общественный резонанс, после чего по поручению временно исполняющего обязанности главы Полиции Армении Армана Саркисяна было начато служебное расследование.