01/31/2020   23:46  |  ԼՐԱՀՈՍ Դատարանը բավարարել է մեր հայցը. Ռուբեն Մելիքյան Ռուբեն Մելիքյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է «Մեր կազմակերպությունը փաստաբան Դավիթ Ավագյանի հետևողական աշխատանքն արդյունք է տվել։ Դատարանը բավարարել է մեր հայցը՝ ոչ իրավաչափ ճանաչելով...
01/31/2020   22:37  |  ԼՐԱՀՈՍ Ինչ են ասել ԵԽԽՎ զեկուցողները ու ինչ հասկանալ ամեն բառի տակ. Արփինե Հովհաննիսյան Արփինե Հովհաննիսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Ինչ են ասել ԵԽԽՎ զեկուցողները ու ինչ հասկանալ ամեն բառի տակ Եվ այսպես` 1. «Անհանգստացած են այն լարմամբ, որ կա վարչապետի աշխատակազմի...
01/31/2020   22:24  |  ԼՐԱՀՈՍ Սթափության կոչ ԵԽԽՎ-ից. ՀՀ վարչապետի և ՍԴ նախագահի միջև լարվածությունը հասել է աննախադեպ մակարդակի «Մենք մտահոգված ենք Հայաստանի երկու պետական ինստիտուտների` վարչապետի գրասենյակի և Սահմանադրական դատարանի նախագահության միջև առկա լարվածության բարձր մակարդակից», - այս մասին հայտարարել...
01/31/2020   21:38  |  ԼՐԱՀՈՍ Արա Բաբլոյանի գործով կրկին նախաքննության ավարտ է հայտարարվել ԱԺ նախկին նախագահ Արա Բաբլոյանի գործով կրկին անգամ նախաքննության ավարտ է հայտարարվել։ «Փաստինֆո»-ին այս մասին հայտնեց Արա Բաբլոյանի պաշտպան Արամ Վարդևանյանը։ Վերջինս վստահեցրեց`...
01/31/2020   21:23  |  ԼՐԱՀՈՍ ՌԴ դեսպանության այսօրվա հայտարարության մասին. ՀՌՀ նախագահ ՀՌՀ նախագահ Տիգրան Հակոբյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «ՌԴ դեսպանության այսօրվա հայտարարության մասին Անշուշտ, հայտարարությունով, կամ հարցազրույցով (նաեւ անձնական նամակով կդիմեմ հարգելի...
01/31/2020   20:23  |  Հարցազրույց Արա Բաբլոյանը այսօր երեկոյան ՀՔԾ է հրավիրվել. Ո՞րն է Արա Բաբլոյանի մեղքը, որ եղել է ԱԺ նախագահ, որը հանդուրժողականությո՞ւն է մտցրել ԱԺ նախկին նախագահ, մանկական վիրաբույժ  Արա Բաբլոյանն այսօր երեկոյան կրկին  հրավիրվել է Հատուկ քննչական ծառայություն։ Քիչ առաջ այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասաց Արա...
01/31/2020   20:09  |  ԼՐԱՀՈՍ Իշխանությունը գնում է Սահմանադրական մարմնի լիազորությունների կրճատման՝ արագացված ռեժիմով. որն է հրատապության պատճառը. Տարոն Սիմոնյան Ըստ գործող Սահմանադրության` Ազգային ժողովին իրավունք է վերապահված Սահմանադրության որոշ հոդվածներում կատարել սահմանադրական փոփոխություններ՝ առանց հանրաքվեի, սակայն այդ փոփոխությունները պետք է...
01/31/2020   19:40  |  Վերլուծություններ Որոշ դիտարկումներ՝ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ», «Հանրաքվեի մասին» և «Սահմանադրական դատարանի մասին» ՀՀ սահմանադրական օրենքներում առաջարկվող փոփոխությունների մասին 2020թ․ հունվարի 30-ին Ազգային ժողովի պաշտոնական կայքում՝ նստաշրջանի օրակարգում դեռևս չընդգրկված հարցերի մեջ, ավելացվել է «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրենքում...
01/31/2020   19:21  |  ԼՐԱՀՈՍ Ռազմիկ Աբրահամյանի խափանման միջոցի հարցը կորոշվի փետրվարի 1-ին Վերաքննիչ քրեական դատարանը՝ դատավոր Անդրանիկ Մնացականյանի նախագահությամբ, հեռացել է խորհրդակցական սենյակ՝ քննարկելու «Հանրապետական ծննդատան» տնօրեն Ռազմիկ Աբրահամյանի խափանման միջոցի...
01/31/2020   19:15  |  ԼՐԱՀՈՍ Փաշինյանը պետք է հասկանա՝ ինչ է ուզում արտաքին օրակարգում եւ ինչ՝ ՌԴ-ի հետ հարաբերություններում. մեդիափորձագետը՝ ՌԴ դեսպանատան հայտարարության մասին ՌԴ դեսպանատան հայտարարությունը վերջին ամենակոշտ արձագանքն էր՝ Հայաստանի որդեգրած քաղաքականությանն ուղղված ։ «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասել է մեդիափորձագետ Տիգրան Քոչարյանը՝...

01/31/2020   18:14  |  Информационная платформа Армения временно приостанавливает безвизовый режим с Китаем из-за коронавируса Армения временно приостанавливает действие безвизового режима с Китаем из-за угрозы распространения нового коронавируса.
01/31/2020   18:05  |  Лента новостей Новым министром по внутренним рынкам, информатизации и информационно-коммуникационным технологиям стал Гегам Варданян С 1 февраля 2020 года к работе приступает новый член Коллегии (министр) по внутренним рынкам, информатизации и информационно-коммуникационным технологиям Евразийской экономической комиссии (ЕЭК) Гегам Левонович Варданян.
01/31/2020   17:52  |  Лента новостей Новый состав правительства России настроен на продолжение конструктивных отношений с Арменией – Мишустин Пашинян в Алма-Ате провел встречу с новоназначенным председателем правительства Российской Федерации Михаилом Мишустиным.
01/31/2020   17:39  |  Криминальная хроника ССС отказала в возбуждении уголовного дела по факту записи с угрозами в адрес Грайра Товмасяна Ранее сообщалось, что сотрудника Полиции Армении, оставившего в соцсети Facebook комментарий с угрозами в адрес председателя Конституционного суда РА Грайра Товмасяна, привлекли к дисциплинарной ответственности.
01/31/2020   17:24  |  Лента новостей В Прокуратуре Армении прокомментировали заявление защиты о предполагаемом подлоге при вынесении решения об аресте Кочаряна Достаточных оснований для проверки в рамках уголовного производства заявления о предполагаемом подлоге при вынесении судебного акта судьей Апелляционного уголовного суда Армении Арменом Даниеляном нет.
01/31/2020   16:45  |  Информационная платформа Обслуживающая маршрут №49 в Ереване компания отказалась от работы Временно, в экспериментальном порядке, маршрут будут обслуживать принадлежащие компании “Басленд” два автобуса марки “Ман” (2 шт) и один автобус марки "Мерседес".
01/31/2020   16:35 В России возбудили административное дело против Facebook и Twitter Им грозит штраф от миллиона до шести миллионов рублей.
01/31/2020   16:22  |  Лента новостей Пашинян: необходимо активизировать усилия по формированию общих энергетического и транспортного рынков ЕАЭС В Алма-Ате премьер-министр Армении принял участие в заседании Евразийского межправительственного совета сначала в узком, а затем в расширенном составах.
01/31/2020   16:10  |  Лента новостей Михаил Мишустин вручил главе коллегии ЕЭК Тиграну Саркисяну медаль Столыпина I степени По словам премьер-министра РФ, все ценят дружеские отношения с Арменией и все, что Саркисян сделал для развития, укрепления российско-армянского сотрудничества, для дальнейшего сближения народов.
01/31/2020   16:01  |  Лента новостей Как будет по-армянски "селфи"?В Казахстане прошла первая встреча Пашиняна и Мишустина(Видео) В Алма-Ате состоялась первая встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна с председателем правительства РФ Михаилом Мишустиным.