Ժամկետային զինծառայողի վիրավորում ստանալու դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ինքնասպանության հատկանիշներով 01/29/2020   11:16  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ժամկետային զինծառայող, շարքային Նվեր Արմանի Ավետիսյանի կրծքավանդակի շրջանում հրազենային վնասվածք ստանալու դեպքի առթիվ երկրորդ կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի 1-ին մասով հարուցվել է քրեական գործ,այն է ինքնասպանության հասցնելը: Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց ՔԿ դեպարտամենտի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետի պաշտոնակատար Նաիրա Հարությունյանը։
«Հունվարի 28-ին՝ ժամը 02:55-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության տեղամասում պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Նվեր Արմանի Ավետիսյանի կրծքավանդակի շրջանում հրազենային վնասվածք ստանալու դեպքի առթիվ երկրորդ կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի 1-ին մասով հարուցվել է քրեական գործ, կատարվում է նախաքննություն: Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական գործողություններ՝ դեպքի բազմակողմանի, լրիվ և օբյեկտիվ հետազոտումն ապահովելու համար»,- նշեց Նաիրա Հարությունյանը:
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ հունվարի 28-ին՝ ժամը 02:55-ի սահմանում, ՊԲ հարավ-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, դեռևս չպարզված հանգամանքներում, հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 2000թ. ծնված Նվեր Արմանի Ավետիսյանը: Վիրավորում ստացած զինծառայողն անմիջապես տեղափոխվել է զինվորական հոսպիտալ, վերջինիս վիճակը գնահատվում է ծանր:

Уголовное дело возбуждено по факту ранения военнослужащего 01/29/2020   11:36  |  Криминальная хроника
По факту ранения солдата срочной службы Нвера Аветисяна возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 110(“Доведение до самоубийства”) УК РА. Об этом “ФактИнфо” сообщила и.о. руководителя отдела по связям с общественностью департамента Следственного комитета Армении Наира Арутюнян.
"Нвер Аветисян получил огнестрельное ранение в области грудной клетки. Ведется следствие. Предпринимаются  необходимые следственные и процессуальные действия, направленные на обеспечение всестороннего, полного и объективного расследования”, - заявили в СК.
Ранее пресс-служба Минобороны АрРцаха сообщила, что 28-го января в районе 02.55 на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны, дислоцированных на юго-восточном направлении, при пока не выясненных обстоятельствах, огнестрельное ранение получил военнослужащий Нвер Арманович Аветисян(2000 года рождения).Раненый солдат немедленно был доставлен в военный госпиталь, его состояние оценивается как тяжелое.