Ոստիկանությունը բիրտ ուժ է գործադրել՝ չնայած դիմադրության բացակայության. Արթուր Դանիելյանը շարունակում է բժշկական հետազոտության ենթարկվել 01/29/2020   13:53  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Ադեկվադ» միաբանության հիմնադիր Արթուր Դանիելյանի նկատմամբ բերման ենթարկելիս բիրտ ուժ է գործադրվել՝ չնայած դիմադրության բացակայությանը։
«Անիմաստ, անհասկանալի էր թե՛ ձերբակալությունը, թե՛ ձերբակալության բովանդակությունը՝ ցուցադրաբար բիրտ ուժ կիրառելու իմաստով ուղղակի իրավական տեսանկյունից անհասկանալի էր»,- «Փաստինֆո»-ին ասաց Ա. Դանիելյանը՝հավելելով, որ այն օրինաչափ է քաղաքական տեսանկյունից։
Նրա փոխանցմամբ՝ բժշկական հետազոտությունները դեռևես չեն ավարտվել և այս պահին չի կարող ասել, թե ինչ վնասվածքներ է ստացել։
«Ձախ կողմից ամբողջ երկայնքով ցավ կար, թուլություն կար, թմրացություն կար։ Ըստ ամենայնի՝ նյարդամկանային վնասվածք է, բայց հստակ պատասխանը միայն հետազոտություններից հետո կկարողանանք իմանալ»,- նշեց Դանիելյանը։
Հարցին, թե արդյո՞ք պատրաստվում է հաղորդում ներկայացնել՝ իրեն բերման ենթարկելու ընթացքում անհարկի ուժ կիրառելու վերաբերյալ, Դանիելյանն ասաց, որ դեռևս այդ հարցը չի քննարկել իր փաստաբանների հետ։
Ավելի վաղ հայտնել ենք, որ հունվարի 28-ին Ոստիկանության 6-րդ վարչություն են բերման ենթարկվել «Վետո» նախաձեռնության անդամ Նարեկ Մալյանը, «Ադեկվադ» միաբանության նախագահ Արթուր Դանիելյանը, միաբանության անդամներ Կոնստանտին Տեր-Նակալյանը, Գրիգոր Մինասյանը և Ազատ Ադամյանը։Նրան բերման էին ենթարկել թմրանյութ պահելու կասկածանքով, այնուհետև՝ նրան տեղափոխել են շտապօգնության մեքենայով։«Ադեկվադ» միաբանության անդամ Լիլիթ Թումանյանն ասել էր, որ զրուցել է Արթուր Դանիելյանի հետ, ով տեղեկացրել է՝ չի կարողանում շարժել իր թևը և ոտքը։
22:49 28/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱյդ գործողություններով փորձ է կատարվում լռեցնել այլախոհներին. Արփինե Հովհաննիսյան
19:19 28/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրթուր Դանիելյանը ներողություն խնդրեց ոչ պարկեշտ արտահայտության համար
19:09 28/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՏեղի ունեցող պրոցեսները կապված են Արցախի Հանրապետության շուրջ ձեւավորված մթնոլորտի հետ. Արթուր Դանիելյան
17:28 28/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրթուր Դանիելյանին բերման ենթարկելու կադրերը. 18+
16:59 28/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԲերման ենթարկված Արթուր Դանիելյանին շտապօգնության մեքենայով կտեղափոխեն հիվանդանոց
17:32 04/12/2019  |  ՄեկնաբանությունՍերժ Սարգսյանին որպես մեղադրյալ են ներգրավել` Սերգո Կարապետյանից կորզված ցուցմունքների հիման վրա. Արթուր Դանիելյան
13:40 16/09/2019  |  Մեկնաբանություն«Ադեկվադ». Որոշել ենք ՀՔԾ-ի կողմից քրեական գործ չհարուցելու դեպքում դիմել ՀՀ ԱԱԾ
12:31 24/08/2019  |  Մեկնաբանություն«Նիկոլը հետ է կանգնելու հանքի շահագործման ծրագրից՝ մեղքը բարդելով Քննչականի վրա»
11:30 16/07/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԱրթուր Դանիելյանի կողմից սպառնալիքներ հնչեցնելու դեպքի առթիվ քրեական գործ չի հարուցվել

Полицейские применили грубую силу в отношении Артура Даниеляна, несмотря на отсутствие сопротивления 01/29/2020   14:17  |  Лента новостей
Полицейские применили грубую силу в отношении основателя ордена “Адеквад” Артура Даниеляна во время привода его в управление, несмотря на отсутствие сопротивления.
Комментируя в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” инцидент, Артур Даниелян назвал бессмысленным как само задержание, так и его содержание.
“В смысле показательного применения грубой силы с правовой точки зрения просто непонятно”, - заявил он.
Даниелян рассказал, что он проходит пока медобследование, и в данный момент не может сказать, какие травмы он получил.
“По всей вероятности, нервно-мышечная травма. Точный ответ будет только после обследования”, - сказал Даниелян.
Что касается возможной подачи заявления о применении излишней силы в ходе привода, Даниелян заявил, что не обсуждал пока этот вопрос с адвокатами.
28 января в “шестое управление” Полиции Армении были подвергнуты приводу учредитель движения “ВЕТО” нарек Малян, основатель ордена “Адеквад” Артур Даниелян, а также члены ордена Константин Тер-Накалян, Григор Минасян и Азат Адамян. Даниеляна доставили в полицейское управление по подозрению в хранении наркотиков. После этого Даниеляна на машине “скорой помощи’ госпитализировали в больницу.