Լարիսա Մինասյանը երեկ բավական կոշտ խոսակցություն է ունեցել վարչապետի հետ. Նարեկ Մալյան 01/28/2020   16:16  |  ԼՐԱՀՈՍ
Զենքեր չգտան, որովհետև ես զենքեր չունեմ։ Ոստիկանության 6-րդ վարչության շենքից դուրս գալով այս մասին ասաց «Վետո» շարժման անդամ Նարեկ Մալյանը։
«Փարպեցի փողոցում պառկեցրեցին գետնին, ձեռնաշղթաներ հագցրեցին հետևից, որը շատ անհարմար է։ Տեղյակ չեմ՝ ով էր դիմել, բայց տեղեկություններ ունեմ, որ Լարիսա Մինասյանը երեկ բավական կոշտ խոսակցություն է ունեցել վարչապետի հետ և պահանջել է, որպեսզի նույնիսկ ապօրինություններով կամ տարբեր մեթոդներով կանխեն Հայաստանում մեր գործունեությունը, որպեսզի նրանք անարգել կարողանան իրենց ադրբեջանասիրական, տրանսֆիստիտամարմնավաճառասիրական գործունեությունն անարգել իրականացնեն»,-ասաց Նարեկ Մալյանը։
Հարցին՝ հարցաքննվել է, թե ոչ, Նարեկ Մալյանը բացասական պատասխան տվեց. «Ներսում անձնական խուզարկություն են իրականացրել։ Ինձ մոտ եղած իրերն են ցուցակով արձանագրել, քանի որ ոչ մի արգելված բան չեն հայտնաբերել, ոչ մի բացատրություն տալու և արձանագրություն կազմելու նպատակ չի եղել»,-նշեց Նարեկ Մալյանը։
Դիտարկմանը, որ «Քաղաքացիական գիտակցություն» ՀԿ նախագահ Նարեկ Սամսոնյանը հայտարարել է՝ բերման ենթարկելու նպատակը եղել են հեռախսներին տիրանալը, Նարեկ Մալյանն ասաց. «Երբ հարձակվեցին ինձ վրա, այդ ժամանակ հենց հեռախոսով էի խոսում, այդ հարձակման ժամանակ հեռախոսս գետնին ընկավ ու հիմա մի քիչ լավ չի աշխատում։ Հեռախոսը վերցրել են, ինչպես մյուս իրերը, փորձել ենք միացնել, չի միացնել, ինչ-որ տեխնիկական վնասվածք ստացավ»,-հավելեց Նարեկ Մալյանը։

Нарек Малян вышел из здания Полиции; у него не нашли оружия 01/28/2020   16:45  |  Лента новостей
Бывший советник главы Полиции Армении, ныне основатель общественно-политического движения “ВЕТО” Нарек Малян вышел из здания Полиции.
Ранее в ведомстве заявили, что Маляна подвергли приводу в “шестое управление” по подозрению в хранении или ношении оружия и боеприпасов.
Выйдя из здания, Малян заявил, что у него не нашли оружия, потому что у него его нет.
Он рассказал, что его уложили на землю на улице Парпеци, надели на него наручники.
“Я не знаю, кто обращался, но у меня есть информация, что Лариса Минасян(руководитель армянского офиса фонда Сороса - Прим ред.) накануне провела жесткий разговор с премьер-министром и потребовала, чтобы нашу деятельность пресекли различными методами, даже незаконными”, - сказал Малян.
На вопрос о том, допрашивали ли его, Нарек Малян ответил отрицательно. Он сообщил, что при личном досмотре у него ничего запрещенного не нашли.
Комментируя заявление председателя общественной организации “Гражданское сознание” Нарека Самсоняна о том, что привод Маляна имел целью завладеть его телефоном, основатель движения “ВЕТО” заявил: “Кода напали, я в этот момент как раз говорил по телефону. В момент нападения телефон упал на землю, и теперь он в неисправности. Они забрали телефон, как и другие вещи, попытались его включить, но сделать это не удалось; возникли какие-то технические неполадки с телефоном”.