Երեք անձ բերման է ենթարկվել՝ նրանց անձնական նամակագրություններին հասանելիություն ստանալու համար. Սա Նիկոլ Փաշինյանի հրահանգն է. Սամսոնյան 01/28/2020   15:42  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ոստիկանությունը բերման է ենթարկել «Վետօ» շարժման հիմնադիր Նարեկ Մալյանին, «Ադեկվադ» -ի անդամներ Կոնստանտին Տեր-Նակալյանին և Արթուր Դանիելյանին։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Քաղաքացիական գիտակցություն» ՀԿ նախագահ Նարեկ Սամսոնյանը։
«Կոնստանտին Տեր-Նակալյանին բերման են ենթարկել՝ ձեռքից հեռախոսը վերցնելու, ճնշելու, վախեցնելու, անգամ ուժ կիրառելու նպատակով։ Իմ ունեցած տեղեկություններով այս բերման ենթարկելու գործողությունները մեկ նպատակ են հետապնդում՝ տիրանալ հեռախոսներին, ստանալ հասանելիություն անձնական նամակագրություններին և մեջը ներբեռնել ծրագրեր։
Սա Նիկոլ Փաշինյանի ուղղակի հրահանգով տեղի ունեցած գործողություն է։ Վստահեցնում եմ՝ ովքեր նման հրահանգ են ստացել, նրանք ևս հասկանում են՝ ինչ ծանր բեռի տակ են մտնելու այս ամեն ինչից հետո։ Չգիտեմ կկատարեն, թե ոչ, բայց ունեմ 100 տոկոսանոց տեղեկություն, որ սա Նիկոլ Փաշինյանի կողմից իջեցված հրահանգն է»,-ավելի վաղ ասել էր Նարեկ Սամսոնյանը։
15:29 28/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՍա Նիկոլ Փաշինյանի յուրահատուկ վրեժն է. Դասալիքը բռնել է բանակում ծառայած մարդուն. Նարեկ Սամսոնյան
19:52 27/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանն ինքն իրեն մտցրել է քաղաքական վերջնախաղ, իզուր չէ, որ նա անընդհատ խոսում է հեղաշրջումների մասին. Սամսոնյան

Число доставленных в Полицию растет: подвергнут приводу основатель партии "Адеквад" Артур Даниелян 01/28/2020   16:02  |  Лента новостей
Полиция Армении подвергла приводу также основателя партии "Адеквад" Артур Даниеляна. Об этом сообщил председатель общественной организации “Гражданское сознание” Нарек Самсонян.
Ранее сообщалось о приводе бывшего советника главы Полиции, основателя общественно-политического движения "ВЕТО" и антисоровского активиста Нарека Маляна и главного редактора сайта BlogNews.am Константина Тер-Накаляна.
По словам Самсоняна, Константина Тер-Накаляна подвергли приводу с тем, чтобы отобрать у него телефон, оказать на него давление, запугать и применить силу.
По имеющимся у Самсоняна сведениям, цель – завладеть телефонами и получить доступ к личным переговорам, а также загрузить программы.
“Это делается по прямому указанию Никола Пашиняна. Заверяю, что те, кто получил такой приказ, понимают, какое бремя на себя берут. Не знаю, выполнят ли его или нет, но у меня есть стопроцентно достоверная информация о том, что это спущенная сверху Николом Пашиняна директива”, - сказал он.