Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն Արցախի Շահումյանի շրջանում ներկա է գտնվել սպաների բնակարանամուտի արարողությանը 01/28/2020   16:37  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր՝ Հայկական բանակի 28-րդ տարեդարձի օրը, այցելել է Արցախի Հանրապետության Շահումյանի շրջան։ Վարչապետն ԱՀ նախագահ Բակո Սահակյանի, Հայաստանի և Արցախի պաշտպանության նախարարներ Դավիթ Տոնոյանի և Կարեն Աբրահամյանի, ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Արտակ Դավթյանի հետ ներկա է գտնվել ծառայողական նոր բնակարանների հանձնման արարողությանը։  Այս մասին հայտնում են ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
32 սպաների բնակարանների բանալիները նրանց է հանձնել Դավիթ Տոնոյանը։
Վարչապետ Փաշինյանը և նախագահ Սահակյանը շրջել են բնակարաններով, ծանոթացել ստեղծված պայմաններին։ Վարչապետը շնորհավորել է բնակարանամուտ տոնած սպաներին և նրանց ընտանիքներին՝ մաղթելով բարեկեցություն և առողջություն։ Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, ոը Հայաստանի կառավարությունը շարունակելու է ուշադրության կենտրոնում պահել զինծառայողների և սպայական անձնակազմի սոցիալ-կենցաղային խնդիրները և քայլեր ձեռնարկել դրանց լուծման նպատակով։

Никол Пашинян и Бако Саакян в Шаумянском районе Арцаха отпраздновали новоселье вместе с офицерами 01/28/2020   17:37  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян сегодня по случаю 28-летия формирования Армянской армии посетил Шаумянский район Республики Арцах. Подробности передает пресс-служба правительства Армении.
Премьер-министр вместе с президентом Республики Арцах Бако Саакяном, министрами обороны Армении и Арцаха Давидом Тонояном и Кареном Абрамяном, начальником Генерального штаба Вооруженных сил Республики Армения Артаком Давтяном присутствовал на церемонии вручения новых служебных квартир.
Давид Тоноян вручил ключи от квартир 32 офицерам.
Премьер-министр Пашинян и президент Саакян обошли квартиры и ознакомились с созданными условиями. Премьер-министр поздравил отмечающих новоселье офицеров и членов их семей, пожелав им благополучия и здоровья. Никол Пашинян отметил, что правительство Армении продолжит держать в центре внимания социально-бытовые проблемы военнослужащих и офицеров и предпримет шаги для их решения.