01/27/2020   19:00  |  ԼՐԱՀՈՍ Ձեռնաշղթաներով կտեղափոխվեր, թե առանց, մեր վերջնանպատակը նրան տեղափոխելն էր. Ոստիկանապետի պաշտոնակատար Մանրակրկիտ տեղյակ չեմ նախաքննական տվյալներին, բայց կարող եմ ասել՝ ամենակարևոր խնդիրը, որն այդ պահին դրված էր, լուծվեց անարյուն։ Լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասաց ՀՀ ոստիկանապետի պաշտոնակատար...
01/27/2020   18:24  |  Միջազգային լրահոս Նիկոլ Փաշինյանի մոտ սուր նևրոտիկ խանգարում է ախտորոշվել. «Новые Ведомости» Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մոտ սուր նևրոտիկ խանգարում է ախտորոշվել: Այս մասին գրել է ռուսական «Новые Ведомости»-ի կայքը: Կայքի հաղորդմամբ՝ Նիկոլ Փաշինյանը ստիպված է եղել...
01/27/2020   18:03  |  ԼՐԱՀՈՍ Ավտոմեքենաների շուկան` փլուզման եզրին. գները կտրուկ կնվազեն Նախորդ տարի Հայաստան ներմուծվել է 200 հազ. ավտոմեքենա, ինչը մեզ նման փոքր երկրի համար խայտառակ թիվ է։ Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ այս մասին ասաց բիզնես խորհրդատու Արեն Ապիկյանը։ Նրա խոսքով՝...
01/27/2020   17:39  |  Արտակարգ պատահարներ Բնակարանում հայտնաբերվել է բնակչի դին Հունվարի 27-ին, ժամը 12:03-ին 911 ահազանգման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Արմավիրի մարզի Էջմիածին քաղաքի Սպանդարյան փողոցի թիվ 1 շենքի բնակարաններից մեկի բնակիչը չի արձագանքում դռան թակոցներին և...
01/27/2020   17:30  |  Մեկնաբանություն Սահմանադրական պարտականությունների կատարումից խուսափելը Ձեզ կդարձնի հակասահմանադրական. Արսեն Բաբայանը՝ ՀՀ նախագահին Նախորդ իշխանությունների կողմից հալածված բազաթիվ մարդիկ, որոնք այս պահին որպես քաղաքական հալածյալներ ապաստան են ստացել եվրոպական պետություններում, ինձ պարբերաբար հորդորում են վարվել իրենց նման, քանի...
01/27/2020   17:26 Սոթք գյուղում կատարված դանակահարության մանրամասները Հունվարի 26-ին ոստիկանության Վարդենիսի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ Վարդենիսի Սոթք գյուղում կռիվ է: Նույն օրը ոստիկանությունում հաղորդումներ են է ստացվել նաև բժշկական երկու...
01/27/2020   17:20  |  Քրեական խրոնիկոն Գողացել են դեսպանատներից մեկի մեքենայի հայելիները Ոստիկանության Կենտրոնական բաժնում հունվարի 26-ի առավոտյան հաղորդում է ստացվել, որ մայրաքաղաքի Պուշկինի փողոցում գողացել են Հայաստանում օտարերկրյա դիվանագիտական ներկայացուցչություններից մեկի...
01/27/2020   17:14  |  ԼՐԱՀՈՍ Անհամատեղելի եմ համարում աշխատանքս Երևան քաղաքի ավագանիում՝ ուստի վայր եմ դնում մանդատս. Հենրիկ Հարթենյան Երևանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցության 20-ամյա անդամ Հենրիկ Հարթենյանը մանդատը վայր դնելու մասին գրել է իր ֆեյսբուքյան էջում. «Սիրելի հայրենակիցներ, ելնելով ստեղծված իրավիճակից՝...
01/27/2020   17:11  |  ԼՐԱՀՈՍ «Թրանսփարենսի ինտերնեշնլ»-ը՝ օգտագործված գրիչը Թովմասյանի կողմից Փաշինյանին փոխանցելու մասին «Օրինակ, եթե վարչապետը այցելեր ՍԴ եւ ՍԴ-ի անունից դատարանի նախագահը այդպիսի գրիչ տար իրեն, դա 100 տոկոսով կկարգավորվեր այդ օրենքով, բայց այդպիսի շփումների վրա դա ազդում է, թե ոչ, դժվար է...
01/27/2020   17:05  |  ԼՐԱՀՈՍ Ժամանակն է, որ տարբերվի լրագրությունը՝ պետական գործունեությունից. Լարիսա Ալավերդյան Եկել է ժամանակը, որ տարբերվի լրագրությունը՝ պետական գործունեությունից։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀ առաջին ՄԻՊ Լարիսա Ալավերդյանը՝ անդրադառնալով ՀՀ վարչապետ Նիկոլ...

01/27/2020   15:00  |  Судебный репортаж Известно имя судьи, который рассмотрит жалобу защиты на продление ареста Гагика Хачатряна Жалобу рассмотрит судья Сергей Марабян
01/27/2020   14:45  |  Лента новостей Пашинян объяснил, почему Грайр Товмасян не может занимать пост главы КС Премьер-министр Армении утверждает, что председатель Конституционного суда Армении Грайр Товмасян втянулся в логику гибридного переворота.
01/27/2020   14:11  |  Лента новостей "Дьявол кроется в деталях”: Пашинян о ручке Товмасяна и ситуации вокруг КС Премьер-министр Армении Никол Пашинян решил побеседовать с гражданами о сложившейся вокруг Конституционного суда Армении ситуации.
01/27/2020   13:09  |  Здоровье Носитель коронавируса может заражать им других людей даже во время инкубационного периода - эксперт Носитель коронавируса 2019-nCoV может заражать им других людей даже в тот период, когда у него самого признаки этой болезни еще не проявились.
01/27/2020   12:34  |  Криминальная хроника Открывший стрельбу в ереванском бизнес-центре “Эребуни-плаза” мужчина взят под стражу Открывший стрельбу в ереванском бизнес-центре “Эребуни-плаза” мужчина заключен под стражу.
01/27/2020   12:21  |  Чрезвычайное просшествие Летевший в Москву из Хабаровска самолет вернулся в аэропорт после сообщения о бомбе Самолет, выполняющий рейс из Хабаровска в Москву, прервал полет из-за анонимной угрозы.
01/27/2020   12:00  |  Информационная платформа Главный синоптик Армении рассказал о погоде на ближайшие дни Начальник отдела метеорологических прогнозов Армгидрометцентра Гагик Суренян поделился прогнозом погоды на ближайшие дни.
01/27/2020   11:41  |  Карабахский конфликт В Женеве пройдет встреча глав МИД Армении и Азербайджана Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян проведет встречу с главой МИД Азербайджана Эльмаром Мамедъяровым в Женеве.
01/27/2020   11:16  |  Лента новостей Омбудсмен Армении строжайше осудил скандальный пост члена правящей фракции горсовета Еревана о дочери Товмасяна Омбудсмен Армении Арман Татоян строжайше осуждает поступок члена Совета старейшин Еревана от правящего блока "Мой шаг" Генрика Артеняна, связанный с дочерью председателя Конституционного суда республики Армана Татояна.
01/27/2020   11:02  |  Лента новостей Правящая фракция горсовета Еревана созовет срочное заседание из-за записи своего соратника в Facebook Фракция Совета старейшин Еревана “Мой шаг” выступила с заявление по поводу распространения членом их фракции Генриком Артеняном фотографии дочери председателя Конституционного суда Армении Грайра Товмасяна.