01/24/2020   18:58  |  Արտակարգ պատահարներ Հայտնաբերվել է դի Հունվարի 24-ին, ժամը 15:17-ին 911 ահազանգման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Դրոյի փողոցի տներից մեկի դուռը փակ է, ներսում գտնվող տարեց բնակիչը չի արձագանքում դռան թակոցներին և...
01/24/2020   18:44  |  ԼՐԱՀՈՍ ՓՊ խորհուրդը կքննարկի փաստաբանների տեղեկատվական անվտանգությունը խախտող դեպքերն ու ՍԴ-ի շուրջ իրավիճակը Փաստաբանների պալատի խորհուրդը 2020 թվականի հունվարի 29-ին քննարկելու է փաստաբանների կապի և տեղեկատվական այլ միջոցների անվտանգությունը խախտող դեպքերի, ինչպես նաև Սահմանադրական դատարանի անդամների...
01/24/2020   18:42  |  ԼՐԱՀՈՍ Այդ երբվանի՞ց եվրոբոնդերն այդքան հմայիչ դարձան «Արդշինբանկը» եվրոբոնդեր է թողարկել, որի արդյունքում ներգրավել է 300 մլն դոլար։ Դա հիմք է տվել Նիկոլ Փաշինյանին հայտարարելու, թե «սա մեր տնտեսության մեջ կատարված ուղիղ օտարերկրյա...
01/24/2020   18:36  |  ԼՐԱՀՈՍ Էդ զենք ե՞ք բերել ԱԺ նիստերի դահլիճ. Արարատ Միրզոյան Ազգային ժողովում «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Գևորգ Գորգիսյանը ելույթի ժամանակ գրպանից բումերանգ հանեց և դիմեց ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանին. «Պարոն նախարար,...
01/24/2020   18:32  |  ԼՐԱՀՈՍ Լիլիթ Մակունցը պահանջեց հարգել ԱԺ նախագահին Այսօր Ազգային ժողովի նիստի ժամանակ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը «Բարգավաճ Հայաստանին» կոչ արեց կարգի հրավիրել Գևորգ Պետրոսյանին։ «Մենք ակտիվ հետևում...
01/24/2020   18:25  |  ԼՐԱՀՈՍ Եկեք ԱԺ-ն ֆեյսբուք չսարքենք, Ֆեյսբուքն իր կյանքով թող ապրի, մենք էլ՝ մեր. Աբովյան Ես սպասում էի, որ Ազգային ժողովում արդեն կսկսեն քննարկել ֆեյսբուքյան գրառումներ և կքննարկվի Գևորգ Պետրոսյանի գրառումը։ Այս մասին այսօր ԱԺ-ում ասաց «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության...
01/24/2020   18:22  |  ԼՐԱՀՈՍ ԲՀԿ-ի օգտին քվեարկած ընտրողները սխալվել են. «Իմ քայլը» պատգամավոր ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Մանուկյանը գտնում է, որ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության օգտին քվեարկած հարյուր-հազարավոր մարդիկ սխալվել են։ «Ես գտնում...
01/24/2020   18:15  |  Արտակարգ պատահարներ Արշավախմբին անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը. որոնողական աշխատանքները կշարունակվեն վաղը Հունվարի 24-ին, ժամը 08:28-ին 911 ահազանգման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Գեղարքունիքի մարզի Նշխարք համայնքից 13 կմ արևելք ընկած հատվածում գտնվող արշավախմբին (բաղկացած է Ռուսաստանի Դաշնության...
01/24/2020   17:51  |  ԼՐԱՀՈՍ Նախադպրոցական կրթության մասին օրենքում փոփոխություն անելու վերաբերյալ նախագիծն առաջին ընթերցմամբ ընդունվեց Խորհրդարանը 110 կողմ, 0 դեմ, 0 ձեռնպահ ձայների հարաբերակցությամբ առաջին ընթերցմամբ ընդունեց «Նախադպրոցական կրթության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին օրենքի...
01/24/2020   17:47 Տիեզերական գործունեության ոլորտը կարգավորող նախագիծն առաջին ընթերցմամբ ընդունվեց Խորհրդարանը 111 կողմ 0 դեմ 0 ձեռնպահ ձայների հարաբերակցությամբ առաջին ընթերցմամբ ընդունեց «Տիեզերական գործունեության մասին» և կից ներկայացված օրենքների նախագծերի փաթեթը։ ՀՀ բարձր...

01/24/2020   15:10  |  Здоровье Врач рассказала, какие полезные продукты могут быть опасны Диетолог Даниэла Крел из Баварского потребительского центра в беседе с "Focus.de" перечислила полезные продукты, которые могут нанести вред здоровью.
01/24/2020   14:32  |  Лента новостей Грайр Товмасян считает, что происходящее вокруг него и КС Армении бьет по авторитету страны “Нынешняя власть задалась целью избавиться от меня как от председателя КС. Все это делается грубо и очень явно. Не только наша общественность, но и международное сообщество в курсе всего этого", - сказал он.
01/24/2020   14:13  |  Лента новостей Глава КС Армении Грайр Товмасян прокомментировал обыск в своем доме Председатель Конституционного суда Армении Грайр Товмасян заявил, что его дважды или трижды вызывали на допрос.
01/24/2020   14:02  |  Лента новостей В ходе обыска в доме Грайра Товмасяна ничего не обнаружили - адвокат Обыск в доме председателя Конституционного суда Армении Грайра Товмасяна завершен. Следователи там ничего не обнаружили.
01/24/2020   13:49  |  Лента новостей Арцрун Ованнисян рассказал о состоянии раненого военнослужащего после операции Его состояние тяжелое, но стабильное.
01/24/2020   13:41  |  Лента новостей Адвокат Товмасяна опубликовал видео-опровержение заявления Спецследственной службы Амрам Макинян опубликовал видео в подтверждение своего заявления о том, что следователь не позволил защите главы КС ознакомиться с решением суда о проведении обыска.
01/24/2020   13:16  |  Лента новостей "Очевидное политическое преследование": адвокат прокомментировал обыск в доме главы КС Грайра Товмасяна “Всем очевидно, что происходит с главой КС Грайром Товмасяном в рамках этого уголовного дела. Очевидно уголовное преследование и применение различных репрессивных методов”, - заявил журналистам в пятницу адвокат главы КС Мигран Погосян.
01/24/2020   12:49  |  Международные новости В Брюсселе подписали соглашение о выходе Великобритании из ЕС Председатель Европейского совета Шарль Мишель и председатель Европейской комиссии Урсула фон дер Ляйен подписали в Брюсселе соглашение о выходе Великобритании из Европейского союза.
01/24/2020   12:30  |  Лента новостей ССС опровергла заявление адвоката Товмасяна об отказе защите в возможности ознакомления с решением суда В ведомстве сочли необходимым сообщить, что участвующим в обыске лицам, в том числе команде адвокатов, была предоставлена возможность в установленном законом порядке ознакомиться с решением.
01/24/2020   12:16  |  Лента новостей Юрист считает проведение обыска в доме главы КС Армении Грайра Товмасяна бессмысленным Он добавил, что обыск в доме Товмасяна – очередная операция по оказанию давления на членов семьи.