Բոլոր միջոցառումները պետք է իրականացնել նորմալ ընթացակարգերով և առնվազն նվազագույնիհասցնել մեկ անձից գնելու պրակտիկան. Փաշինյան 01/09/2020   11:12  |  ԼՐԱՀՈՍ
Կարծում եմ՝ 2019 թվականը իսկապես հաջողված տարի էր և 18-19 թթ. ընթացքում, ըստ էության, մեզ հաջողվեց լուծել մեր օրակարգի կարճաժամկետ բոլոր խնդիրները և 2020 թվականը պետք է մեզ համար արդեն ռազմավարական խնդիրների լուծմամբ ավելի շատ զբաղվելու ժամանակաշրջան դառնա։ Այս մասին կառավարության այսօրվա նիստի մեկնարկին ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա նկատեց՝ 2020 թվականը բավական լավ ենք սկսել և այն նորացված հայեցակարգը, որն առաջարկվել է ՀՀ քաղաքացիներին, ըստ էության, արդարեցրեց իրեն։ Վարչապետն ընդգծեց, որ Ամանորից մինչև հիմա Երևանի փողոցներում և առհասարակ Հայաստանում զբոսաշրջիկներ տեսանելի են։ Նիկոլ Փաշինյանի խոսքով թվերն ամփոփված չեն, բայց ըստ էության առնվազն վիզուալ պատկերն այդպիսին է։
«Պետք է արձանագրել, որ դրանում ոչ ամենևին երկրորդական նշանակություն ունեցան այն որոշումները, որ մենք կայացրեցինք Հանրապետության հրապարակում ամանորյա տոնակատարությունների հետ կապված, և կարծում եմ, որ նաև 18-19 թթ. փորձը հաշվի առնելով, մյուս տարվա ամանորյա միջոցառումների պլանավորումը պետք է հենց այսօրվանից սկսել։ Եվ ընդհանրապես տարվա միջոցառումները պարզ են մեզ համար։
Այս տարի պլանավորում ենք ՀՀ-ում յարխուշտայի փառատոն սկսել։ Այդ ամենը պետք է պլանավորել և մրցութային նորմալ ընթացակարգերով իրականացնել բոլոր միջոցառումները և առնվազն նվազագույնի հասցնել մեկ անձից գնումների պրակտիկան»,-ասաց վարչապետը՝ ընդգծելով, որ այս կարգի ներդրումները տնտեսապես արդարացնելու են իրենց։

Пашинян назвал начало текущего года оптимистическим 01/09/2020 11:51 | Лента новостей
2019 год выдался удачным, заявил премьер-министр Армениии Никол Пашинян, открывая заседание правительства.
“В течение 2018-2019гг., по сути, правительству удалось решить все обозначенные в повестке краткосрочные задачи, и 2020 год для нас должен стать периодом занятия решением стратегических проблем”, - заявил он.
Он назвал начало текущего года доводольно оптимистическим. “Та обновленная концепция, которая была предложена гражданам Армении, по сути дела, оправдала себя”, - сказал глава правительства.
Премьер подчеркнул, что с начала новогодних праздников по сей день на улицах Еревана и по всей стране заметно много туристов. По словам Никола Пашиняна, цифры не подытожены, однако визуальная картина, по крайней мере, такова.
В этой связи он отметил важность тех решений по празднованию Нового года на Площади Республики.
“Полагаю, с учетом опыта 2018-2019гг., планированием новогодних мероприятий надо начать уже сегодня”, - сказал он.
Пашинян сообщил, что в этом году планируется провести в Армении фестиваль танца “Ярхушта”.
“Все это надо спланировать и в соответствии с нормальными конкурсными процедурами провести все мероприятия и свести к минимуму практику закупки у одного лица”, - сказал премьер, подчеркнув, что подобного рода инвестиции оправдают себя.