Իրանում կործանված ինքնաթիռում հայեր չեն եղել 01/08/2020   11:55  |  Մեկնաբանություն
Իրանում կործանված ուկրաինական ուղևորատար ինքնաթիռում Հայաստանի քաղաքացիներ չեն եղել։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից։
«Ըստ նախնական տվյալների՝ Իրանում ուկրաինական ուղևորատար Boeing-737 ինքնաթիռի կործանման հետևանքով զոհերի ցանկում ՀՀ քաղաքացիների չկան»,-ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԳ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը։
Ավելի վաղ հայտնել ենք, որ Թեհրանում վթարի է ենթարկվել Թեհրան-Կիև չվերթն իրականացնող ուկրաինական ուղևորատար օդանավ։ «Ուկրաինական միջազգային ավիաուղիներ» ընկերության «Բոինգ-737»-ը վթարի է ենթարկվել Իմամ Խոմեյնիի անվան օդանավակայանից թռիչքից հետո տեխնիկական խնդիրների պատճառով։ Իրանական լրատվամիջոցների տեղեկություններով օդանավում եղել է 168 ուղևոր և անձնակազմից 9 անդամ։
10:40 08/01/2020  |  Միջազգային լրահոսԹեհրանում վթարի է ենթարկվել ուկրաինական օդանավ. Իրանական իշխանությունների խոսքով զոհվածների մեծ մասն Իրանի քաղաքացիներ են
10:37 08/01/2020  |  Միջազգային լրահոսԻրանը հրթիռակոծել է Ալ-Ասադ և Էրբիլ ռազմաբազաները
17:55 18/12/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱԳՆ-ում կայացավ ՔԶԱԿ միջգերատեսչական հանձնաժողովի նիստը
13:16 16/12/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ-ն ռազմավարական կարեւորություն ունի. Նիդերլանդների ԱԳՆ-ն՝ Երեւանում դեսպանատուն բացելու մասին

Граждан Армении на борту разбившегося в Иране украинского самолета не было – МИД 01/08/2020 12:04 | Чрезвычайное просшествие
Граждан Армении на борту потерпевшего крушение в Иране самолета, не было. Об этом сообщила пресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян.
“По предварительным данным, граждан Армении в списке погибших в результате крушения украинского самолета Boeing-737 в Иране нет", - написала Нагдалян на своей странице в соцсети Facebook.
Boeing 737 "Международных авиалиний Украины" потерпел крушение рано утром 8 января сразу после вылета из аэропорта Тегерана. Борт следовал в Киев.
По данным Совета национальной безопасности и обороны (СНБО) Украины, на борту находились 168 пассажиров - представителей различных стран мира - и девять членов экипажа. Все они погибли.