16-ամյա աղջկա սպանության մեջ կասկածվող երիտասարդին մեղադրանք է առաջադրվել 01/08/2020   16:21  |  Քրեական խրոնիկոն
16-ամյա աղջկա սպանության մեջ կասկածվող 26-ամյա երիտասարդին մեղադրանք է առաջադրվել։
Քննչական կոմիտեի լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետի պաշտոնակատար Նաիրա Հարությունյանը «Փաստինֆո»-ին հայտնեց, որ երիտասարդին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ ՔՕ 104-րդ հոդվածի  2-րդ մասի 8-րդ կետով եւ նրան կալանավորելու միջնորդություն  ներկայացվել։ Նաիրա Հարությունյանը հայտնեց նաև, որ բռնաբարություն տեղի չի ունեցել։
Հիշեցնենք, որ հունվարի 5-ին՝ ժամը 23:10-ին, ոստիկանության Կենտրոնական բաժնում հաղորդում էր ստացվել, որ Երևանի Սայաթ-Նովայի պողոտայի թիվ 15 շենքի բնակարաններից մեկում երիտասարդ աղջկա դի կա։ Ահազանգով մեկնած օպերատիվ-քննչական խմբերը պարզել էին, որ բնակարանում վարձակալական հիմունքներով բնակվող 16-ամյա աղջկա պարանոցի շրջանում բռնության հետքեր կան։ Այս մասին հայտնել են ՀՀ ոստիկանությունից։
Հունվարի 6-ին ոստիկանության և ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության ծառայողները Երևանի բնակիչ, 26-ամյա երիտասարդին մայրաքաղաքի Աբովյան փողոցում հայտնաբերեցին ու կասկածանքով բերման ենթարկեցին ոստիկանության Կենտրոնական բաժին։ Նրա անձնական խուզարկությամբ հայտնաբերվեցին սպանված աղջկա պլանշետն ու դանակ։
12:20 08/01/2020  |  Քրեական խրոնիկոնԲացահայտվել է 26-ամյա կնոջ նկատմամբ սպանության փորձ կատարելու դեպքը. մեղադրանք է առաջադրվել վերջինիս նախկին ամուսնուն
14:30 07/01/2020  |  Քրեական խրոնիկոնԿասկածյալի մոտ հայտնաբերվել է սպանված 16-ամյա աղջկա պլանշետը (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
17:18 06/01/2020  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանները թարմ հետքերով բացահայտեցին 16-ամյա աղջկա սպանության դեպքը
12:05 06/01/2020  |  Քրեական խրոնիկոնԵրևանում 16-ամյա աղջկա են սպանել. Հարուցվել է քրեական գործ
16:02 30/12/2019Սպիտակում 41-ամյա տղամարդու՝ առանձին դաժանությամբ սպանության գործով մեղադրանք է առաջադրվել չորս անձի. երեք մեղադրյալի մասով նախաքննությունն ավարտվել է
12:40 24/12/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԲացահայտվեց 17-ամյա տղայի սպանությունը․ մեկ անձ ձերբակալվել է (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
18:03 19/12/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԲացահայտվել է 43- ամյա տղամարդու սպանությունը. կասկածյալը փնտրվում է (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
11:40 19/12/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՍպանություն Երևանում. հայտնի է ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը

Подозреваемому в убийстве 16-летней девушки в Ереване предъявлено обвинение 01/08/2020   16:39  |  Криминальная хроника
Подозреваемому в убийстве 16-летней девушки в Ереване 26-летнему парню предъявлено обвинение.
Ему инкриминируют пункт 8 части 2 статьи 104(“Убийство из корыстных побуждений, заказное, а также сопряженное с вымогательством, разбоем или бандитизмом”) УК Армении, подано ходатайство об его аресте. Об этом “ФактИнфо” сообщила и.о. руководителя отдела информации и общественных связей департамента Следственного комитета Армении Наира Арутюнян.Она также сообщила, что изнасилования не было.
Как сообщила ранее пресс-служба Полиции Армении, 5-го января в 23:10  центральный отдел Полиции поступило сообщение о том, что в одной из квартир в здании №15 на проспекте Саят-Новы обнаружен труп девушки.
“Прибывшая по вызову оперативно-следственная группа установила, что на шее проживавшей в арендуемой квартире 16-летней девушки есть следы насилия”,  - говорилось в сообщении.
6 января сотрудники Полиции и военной полиции Минобороны РА разыскали на улице Абовяна в Ереване 26-летнего парня, которого по подозрению в совершении преступления доставили в центральный отдел Полиции. Молодой мужчина был передан следствию и задержан. При личном досмотре обнаружены планшет убитой девушки и нож.