Մաքսային վճարները չկատարելու դեպքում կգործեն 2020 թվականի դրույքաչափերը 12/30/2019   12:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վերջին օրերին տեղեկություններ են ստացվել այն մասին, որ որոշ  քաղաքացիներ ներմուծվող ավտոմեքենաների հայտարարագրման հետ կապված գործառնությունները կատարելուց հետո ավարտին չեն հասցնում մաքսային ձևակերպման աշխատանքները, և առանց հաշվարկված մաքսային վճարները կատարելու, մեքենաները թողնում են մաքսատան տարածքում՝ հավանաբար ենթադրելով, թե միայն հայտարարագրումը բավարար է տվյալ ավտոմեքենայի դեպքում հետագայում 2019թ․-ին գործող դրույքաչափերը կիրառելու համար։ Այս մասին տեղեկացանք ՀՀ ՊԵԿ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից։
Պետական եկամուտների կոմիտեն տեղեկացնում է, որ նկարագրված դեպքերում, եթե հայտարարատուն ավտոմեքենայի համար հաշվարկված վճարումների և բացթողնման հետ կապված մաքսային գործառնությունների կատարման համար կներկայանա 2020թ-ի հունվարի 1-ից հետո, ապա տվյալ ավտոմեքենայի մաքսային վճարները կհաշվարկվեն 2020թ-ի հունվարի 1-ից գործող դրույքաչափերով:
Հաշվի առնելով նման իրավիճակները՝ կոմիտեն հորդորում է բոլոր այն քաղաքացիներին, ովքեր արդեն իսկ իրականացրել են ներմուծվող ավտոմեքենաների հայտարարագրման հետ կապված գործառնությունները, մինչև ընթացիկ տարվա վերջ կատարել նաև հաշվարկված մաքսային վճարումները, ներկայանալ մաքսատուն բացթողնման հետ կապված մաքսային գործառնությունները ավարտելու, և ավտոմեքենան ԱՏԳ տարածքից դուրս բերելու համար:
10:52 30/12/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԲացահայտվել է ՊԵԿ պաշտոնատար անձանց կողմից խոշոր չափերով կաշառք պահանջելու և ստանալու դեպք (տեսանյութ)
17:27 27/12/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՀՀ վարչապետը Գյումրիում ծանոթացել է ՊԵԿ արտաքին տնտեսական գործունեության սպասարկման կենտրոնի աշխատանքներին
10:54 27/12/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՊԵԿ-ը հորդորում է զերծ մնալ միկրոձեռնարկատիրության արտոնյալ համակարգն այլ նպատակներով օգտագործելու մտադրությունից
15:42 26/12/2019ՊԵԿ-ը հրապարակել է իրազեկման թերթիկներ՝ միկրոձեռնարկատիրության համակարգի վերաբերյալ
12:15 26/12/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՊետական եկամուտների կոմիտեում ոչ աշխատանքային և տոնական օրերին սահմանվել է հերթապահություն
14:54 25/12/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՊԵԿ-ը հորդորում է՝ հերթերից խուսափելու համար սահմանահատումն իրականացնել Բավրայի անցումային կետով
10:42 24/12/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՊԵԿ-ը հայտնաբերել է շուրջ 3 կգ «կետամին» տեսակի հոգեմետ նյութ և 10գ «մեթամֆետամին» տեսակի թմրանյութ Հարուցվել է քրեական գործ
09:50 19/12/2019  |  ՄամուլՈվքե՞ր են ձերբակալված ՊԵԿ պաշտոնյաները․ «Ժողովուրդ»
11:33 18/12/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՊԵԿ քննչական վարչությունը հայտնաբերել է պաշտոնական դիրքի չարաշահման դեպք
11:43 17/12/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՊԵԿ պաշտոնյան չհերքեց, որ Ծառուկյանի ընկերություններում ստուգումներ են կատարվում

Налоговая предупредила о последствиях незавершения растаможки импортируемых в Армению автомобилей 12/30/2019   15:26  |  Информационная платформа
Комитет государственных доходо(КГД) Армении предупреждает, что в случае незавершения таможенных процедур по линии импортируемых автомобилей, с 1 января 2020 года будут действовать исключительно новые таможенные выплаты.
Как сообщает пресс-служба КГД, в последние дни поступает информация о том, что некоторые граждане после осуществления процедур по декларированию импортируемых автомобилей не доводят до завершения таможенное оформление и без уплаты расчетных таможенных платежей оставляют транспортное средство на территории таможни, предполагая, что одной декларации достаточно для применения таможенных ставок 2019 года.
В этой связи КГД сообщает, что в описанных случаях, если декларант обратится для завершения всех таможенных процедур после 1 января 2020 года, то расчет таможенных платежей будет производиться по ставкам, действующим с 1 января 2020 года.
С учетом подобных случаев, Комитет настоятельно призывает всех граждан, которые уже провели все операции, связанные с декларированием импортируемых автомобилей, произвести также таможенные платежи до конца текущего года, явиться на таможню для завершения операций по таможенному оформлению и вывезти транспортное средство с территории таможни.
14:37 05/12/2019  |  Лента новостейПравительство Армении разрешило ввоз в страну праворульных автомобилей, но с условием
16:32 18/11/2019  |  Лента новостейАвтобум в Армении: глава КГД рассказал, как они собираются "разруливать" ситуацию