Սարքած գործեր են, քննիչը կաշառք է ուզել, որ գործը կարճեն. քաղաքացին կառավարության մոտ սպառնում է կտրել կոկորդը 12/19/2019   12:06  |  ԼՐԱՀՈՍ
Կառավարության շենքի մուտքի մոտ մի քաղաքացի՝ Սողոմոն Խոստիկյանը սպառնում է ինքնասպան լինել՝ պահանջելով հանդիպում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ:  Լրագրողների հետ հայտարարեց, որ արդարություն է պահանջում
«Իմ եղբայրները դատապարտվել են անարդարացի: Ուզում եմ արդարություն, նորից քննություն լինի, որը ցույց կտա, որ իմ եղբայրները մեղավոր չեն, 12 տարվա մեղք չունեն, որ իրենց դատապարտել են 12 տարի»,- ասաց Ս. Խոստիկյանը:
Նրա ներկայացմամբ, եղբայները դատապարտվել են 2014 թվականին գողության մեղադրանքով:
«Սարքած գործեր են: Քննիչն է սարքել: Կաշառք է ուզել, որ գործը կարճի»,-ընդգծեց  երիտասարդը:
Նա նշեց, որ Ն. Փաշինյանին մի քանի անգամ մոտեցել է այս հարցով, ասել է, ամեն ինչ լավ կլինի, բայց այսօր կրկին պահանջում է հանդիպում վարչապետի հետ:
«Դատալեքս» դատական տեղեկատվական համակարգի համաձայն՝ Արման Խոստիկյանին և Վաղարշակ խոստիկյանին մեղադրանք է առաջադրվել  նախնական համաձայնությամբ նտարբեր ժամանակահատվածներում  մի շարք անձանից ու կազմակերպություններից հափշտակություն կատարելու համար։
20:31 06/12/2019  |  Արտակարգ պատահարներԿանխվել է քաղաքացու ինքնասպանության փորձը Դավթաշենի կամրջի վրա
23:38 13/11/2019  |  Արտակարգ պատահարներԻնքնասպանության փորձը կանխվել է
19:44 13/11/2019  |  Արտակարգ պատահարներԵրևանի Ավան-Առինջ թաղամասում ինքնասպանության փորձ է կատարվել
14:10 12/11/2019Ինքնասպանության փորձի մասին ահազանգ է ստացվել
20:46 28/10/2019Երևան քաղաքում Կիևյան կամրջի վրա կանխվել է ինքնասպանության փորձը
20:31 28/10/2019  |  Արտակարգ պատահարներՎանաձորում ինքնասպանության փորձ է կանխվել. ԱԻՆ
19:13 25/10/2019  |  Արտակարգ պատահարներԾաղկի կրպակի սեփականատերը Երեւանի կենտրոնում փորձել է ինքնասպան լինել
12:06 20/10/2019  |  Արտակարգ պատահարներԱրտաշատում. 35-ամյա տղամարդը գերեզմանոցում փորձել է ինքնասպան լինել. shamshyan. com

Мужчина у здания правительства Армении грозится покончить с собой 12/19/2019   12:23  |  Чрезвычайное просшествие
Мужчина у здания правительства Армении, где в эти минуты проходит очередное заседание кабмина, грозится покончить с собой. Он требует встречи с премьер-министром Армении Николом Пашиняном.
Согомон Хостикян приставил к горлу лезвие и угрожает свести счеты с жизнью. Он требует справедливого разбирательства. По его словам, его братьев осудили несправедливо.
“Мои братья невиновны. Они не совершали деяния, за которое их можно было приговорить к 12 годам заключения”, - сказал С. Хостикян.
С его слов, его братья были осуждены в 2014 году по обвинению в краже. “Дело было сфабриковано. Следователь его сфабриковал. Он просил взятку, чтобы закрыть дело”, - сказал он.
Хостикян рассказал, что по этому вопросу несколько раз обращался к Пашиняну.
“Он сказал, что все будет хорошо. Но сегодня наша проблема не решается”, - рассказал Хостикян.
Согласно данным на портале судебной информационной системы “Даталекс”, Арману Хостикяну и Вагаршаку Хостикяну было предъявлено обвинение в совершении хищения у разных лиц и организаций по предварительному сговору.