Հայտնի է՝ ովքեր են համաշխարհային ամանորյա հիթերին գերազանցող հայկական երգի հեղինակները 12/11/2019   12:22  |  ԼՐԱՀՈՍ
Համաշխարհային ամանորյա հիթերին գերազանցող հայկական երգի հեղինակներն են Գարիկ Պապոյանն ու Սոնա Ռուբինյանը։ Այս մասին լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Տիգրան Վիրաբյանը։
«Ամբողջ տրամաբանությունը նրանում է, որ մենք ունենանք ոչ թե ամանորյա ծրագիր, այլ բովանդակային բարձրաճաշակ, մշակութային ծրագիր, որն իրենից ներկայացնում է ամանորյա մյուզիքլ»,– ասաց նա։
Հիշեցնենք, որ այսօր ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտնել էր, խնդիր է դրել, որպեսզի Ամանորի համար նոր երգ գրվի. «Ես խանդով եմ վերաբերվում, երբ տեսնում եմ մեր Ամանորյա երգերն ու երաժշտությունն ավելի պոպուլյար է, քան հայկական երաժշտությունը։ Խնդիր էի դերել, որ նոր երգ գրվի և այս պրոցեսը կշարունակենք այնքան ժամանակ, մինչև այն նույնքան պոպուլյար լինի Հայաստանում, որքան օրինակ «Ջինգլ բելսը» կամ «Հեփիի բրդեյը», և հիմա այս տարի նոր երգ կա՝ Ամանորի հետ կապված»,-ասել էր Փաշինյանը։

Вице-мэр Еревана "рассекретил" авторов новогодней песни, которая должна превзойти Jingle Bells 12/11/2019   13:16  |  Лента новостей
Авторами песни, которая, по задумке властей Армении, которая в обозримом будущем должна превзойти по популярности мировые новогодние хиты, стали Гарик Папоян и Сона Рубинян. Об этом заявил вице-мэр Еревана Тигран Вирабян на встрече с журналистами в среду.
"Идея заключается в том, чтобы подготовить не просто новогоднюю программу, а высоклассную содержательную культурную программу в формате новогоднего мюзикла", - пояснилВирабян.
Ранее премьер-министр Армении Никол Пашинян, комментируя предстоящие расходы  на новогодние праздники в Армении, отметил, что правительство тем самым ставит перед собой важную социально-психологическую, экономическую и эстетическую задачу. Пашинян также сообщил, что поручил сочинить новогоднюю песню, которая должна превзойти по популярности знаменитый хит Jingle Bells.