12/09/2019   23:50  |  ԼՐԱՀՈՍ Վերաքննիչ դատարանը փոխել է Քոչարյանի աջակցի խափանման միջոցը «Վատ եղանակային պայմանները` անձնական ազատության իրավունքի վերականգնման համար խոչընդոտ չեն!!! Բացառիկ մասնագետ և միջազգային որակի դատավոր ունենք ի դեմս Վազգեն Ռշտունու!!! Սարգիս Օհանջանյանն...
12/09/2019   23:43  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ Հայտնել են հանրապետության գլխավոր տոնածառի վառվելու պահի մասին Գլխավոր տոնածառի լույսերը կվառվեն դեկտեմբերի 21-ին՝ ժամը 20:00-ին:  Երևանի քաղաքապետարանի ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Նոր տարին սկսվում է հեքիաթի սպասումով: Երևանի...
12/09/2019   23:12  |  ԼՐԱՀՈՍ Կյանքից հեռացել է «Արարատ 73»-ի ֆուտբոլիստ Սուրեն Մարտիրոսյանը Կյանքից հեռացել է «Արարատ 73»-ի լեգենդար ֆուտբոլիստ Սուրեն Մարտիրոսյանը: Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ-ն: 70 տարեկան հասակում կյանքից հեռացել է լեգենդար ֆուտբոլիստ, ԽՍՀՄ սպորտի վարպետ...
12/09/2019   22:22  |  Քրեական խրոնիկոն Աբխազիայի նախագահի նախկին թեկնածուն ձերբակալվել է առևանգման կասկածանքով Աբխազիայի նախագահի նախկին թեկնածու Արթուր Անկվաբը ձերբակալվել է երկու ամիս ժամկետով՝ գործարար Արմեն Գրիգորյանին առևանգելու կասկածանքով: Այս մասին հայտնում է РИА Новости- ն: Քննության վարկածով,...
12/09/2019   21:56  |  ԼՐԱՀՈՍ Երևանում տեղի ունեցան Ցեղասպանության զոհերի հիշատակի օրվան նվիրված միջոցառումներ Դեկտեմբերի 9-ին՝ Ցեղասպանության հանցագործության զոհերի հիշատակի միջազգային օրվա շրջանակներում Երևանում տեղի ունեցան օրվա խորհրդին նվիրված մի շարք միջոցառումներ:  ՄԱԿ հայաստանյան գրասենյակում...
12/09/2019   21:49  |  Միջազգային լրահոս Huawei- ն հայտարարել է Android- ի սեփական փոխարինողի թողարկման ամսաթիվը Huawei- ն պաշտոնապես հայտարարել է, որ Android- ի փոխարեն՝ HarmonyOS օպերացիոն համակարգով առաջին սմարթֆոնը, կներկայացվի 2020 թվականի օգոստոսին: Ընկերության ներկայացուցչի խոսքերը փոխանցում է...
12/09/2019   20:41  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են Փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ  Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 9-ին՝ ժամը 20:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի...
12/09/2019   20:19  |  ԼՐԱՀՈՍ Արմեն Սարգսյանը և Նիկոլ Փաշինյանը քննարկել են երկրի զարգացմանը վերաբերող հարցեր (տեսանյութ) Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր նախագահական նստավայրում աշխատանքային հանդիպում է ունեցել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ: Արմեն Սարգսյանը և Նիկոլ Փաշինյանը քննարկել են երկրի ընթացիկ...
12/09/2019   20:05  |  Արտակարգ պատահարներ Երևանի Նոր Արեշ թաղամասում հայտնաբերվել է դի Դեկտեմբերի 9-ին, ժամը 13:03-ին «911» ծառայություն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Նոր Արեշ 15-րդ փողոցի թիվ 7 շենքի բնակարաններից մեկի բնակիչը չի արձագանքում դռան թակոցներին և...
12/09/2019   20:03  |  ԼՐԱՀՈՍ Տեղի ունեցավ Փրկարար ծառայության հերթական ամենշաբաթյա խորհրդակցությունը (տեսանյութ) Դեկտեմբերի 9-ին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունում տեղի ունեցավ Փրկարար ծառայության հերթական ամենշաբաթյա խորհրդակցությունը, որը վարեց ծառայության տնօրեն, փ/ծ գեներալ-մայոր Վրեժ Գաբրիելյանը:...

12/09/2019   18:43  |  Суд по делу второго президента РА Апелляционный суд Армении отклонил жалобу адвоката Роберта Кочаряна Апелляционный уголовный суд Армении под председательством судьи Тиграна Саакяна отклонил обращение защиты второго президента Армении Роберта Кочаряна о возбуждении производства по пересмотру судебного акта по новому обстоятельству.
12/09/2019   18:20  |  Лента новостей Парламент Армении рассматривает законопроект о досрочном выходе судей КС на пенсию Национальное Собрание на сегодняшнем заседании обсуждает вопрос о принятии поправок в конституционный закон РА “О Конституционном суде” и закон РА “Об обеспечении, обслуживании и...
12/09/2019   18:05  |  Лента новостей Отдых в Турции подорожает: Эрдоган подписал закон о налоге на проживание в отелях Эрдоган подписал закон о введении налогов на некоторые услуги, в том числе о двухпроцентном обязательном платеже за проживание в отелях.
12/09/2019   17:38  |  Международные новости В Подмосковье пьяный спасатель устроил стрельбу и убил выглянувшую из окна женщину Он залез на крышу сарая во дворе дома и стал палить. На звук стрельбы из окна соседнего дома выглянула местная жительница, и одна из пуль попала в нее.
12/09/2019   17:17  |  Суд по делу второго президента РА Защита Кочаряна не исключает вероятность подачи заявления о привлечении судьи Папояна к дисциплинарной ответственности Об этом заявил в беседе с журналистами адвокат экс-президента Армении Арам Орбелян, комментируя решение судьи Апелляционного уголовного суда Мхитара Папояна, взявшего самоотвод.
12/09/2019   16:55  |  Информационная платформа Погода без осадков ожидается в Армении в ближайшие несколько дней Погода без осадков ожидается в Армении 10-14 декабря.
12/09/2019   16:43  |  Чрезвычайное просшествие Врачи в Ереване спасли жизнь ребенку, поперхнувшемуся арахисом Врачи ереванского медцентра “Суб Григор Лусаворич”("Святой Григорий Просветитель") спасли жизнь полуторагодовалому мальчику, подавившемуся арахисом.
12/09/2019   16:16  |  Суд по делу второго президента РА Судья по делу экс-президента Армении Роберта Кочаряна взял самоотвод Ходатайство об отводе судьи Мхитара Папояна представил поддерживающий в суде обвинение прокурор Геворк Багдасарян.
12/09/2019   15:58  |  Здоровье Ученые предупредили о смертельной опасности любых доз алкоголя Японские ученые выяснили, что употребление любых доз спиртного повышает риск смертельно опасных заболеваний.
12/09/2019   15:34  |  Лента новостей Президент Армении назначил нового судью в Ширакской области Арман Сароян назначен судьей суда общей юрисдикции первой инстанции Ширакской области Армении.