Լարված իրավիճակ ԿԳՄՍ նախարարության մոտ (տեսանյութ) 12/03/2019   16:12  |  ԼՐԱՀՈՍ
Քիչ առաջ ԿԳՄՍ նախարարության շենքի մոտ բախում տեղի ունեցավ ՀՅԴ երիտասարդների և ոստիկանների միջև։ Նշենք, որ ՀՅԴ երիտասարդները ԿԳՄՍ նախարարության շենքի մոտ էին հավաքվել այսօր նախարար Արայիկ Հարությունյանից պահանջում են հանդիպում։
Նախարարը ոստիկանների միջոցով հայտնել էր, որ հատուկ ընթացակարգ գոյություն ունի, նրանք պետք է նախարարություն դիմեն և սպասեն իրենց հերթին։ Երիտասարդներն էլ հայտարարեցին, որ իրենք չեն սպասելու նախարարի առաջարկին։ ՀՅԴ երիտասարդները ճեղքեցին նախարարության շենքի մոտ ոստիկանական պատը և փորձեցին մուտք գործել ԿԳՄՍ նախարարություն, որի մուտքը, սակայն, փակ է։
Երիտասարդները վանկարկում են «Արայիկ հեռացի՛ր»։
19:03 02/12/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԴասադուլը ուսանողների որոշումն էր. որևէ մեկը հակառակը չի կարող պարտադրել նրանց. դեկան
12:09 28/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԴրամահավաք եմ իրականացնում Փաշինյանի առողջական վիճակի հետազոտման համար.Մարինա Խաչատրյան
11:34 28/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԵթե մեր տղերքը հիմա անձրևի ու ձյան տակ են, մենք՝ մայրերս չենք հալվի. Մարգարիտա Խաչատրյան
15:58 27/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՊրոֆեսորադասախոսական անձնակազմից շատերն ավելի երկար գիտական կյանքի պատմություն ունեն, քան Արայիկ Հարությունյանի՝ կյանքի տևողությունը. Ակցիայի մասնակիցները զրուցեցին ռեկտորի ԺՊ-ի հետ
12:46 27/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՌեկտորը ուսանողների հետ հանդիպելու ժամանակ չունի. նստացույցը շարունակվում է
12:18 27/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԵՊՀ-ի նկատմամբ գրոհները, միջամտության փորձերը չէին կարող խմորումներ չառաջացնել. Էդվարդ Գալստյան (տեսանյութ)
11:32 27/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՈւսանողները վերսկսել են բողոքի ակցիաները. Հանդիպում են պահանջում ռեկտորի ժամանակավոր պաշտոնակատարի հետ

Стычки произошли между полицейскими и протестующими у здания Минобрнауки Армении(Видео) 12/03/2019   16:32  |  Лента новостей
Столкновения произошли между полицейскими и представителями молодежного крыла АРФ “Дашнакцутюн” у здания министерства образования, науки, культуры и спорта. Они собрались сегодня у здания ведомства и требуют встречи с главой МОНКС Араиком Арутюняном.
Министр передал через сотрудников Полиции, что для этого существует четкая процедура: они должны обратиться в ведомство и дождаться своей очереди.
В свою очередь протестующие, что они не станут дожидаться предложения министра. Представители молодежного крыла АРФД прорвали кордон Полиции и попытались войти в здание МОНКС, однако вход туда закрыт.  Молодые люди скандируют “Араик, уходи!”