12/02/2019   23:17  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ. Լանջիկ-Մաստարա ավտոճանապարհը բաց է Փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ  Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 2-ին՝ ժամը 23:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և...
12/02/2019   22:55  |  ԼՐԱՀՈՍ Շահեն Հարությունյանը կարմիր ներկով ներկել է Գրիբոյեդովի արձանը (լուսանկար) «Ցեղակրոն» կուսակցության նախագահ Շանթ Հարությունյանի որդին՝ Շահեն Հարությունյանը, կարմիր ներկով ներկել է Գրիբոյեդովի արձանը։ Ֆեյսբուքում նա լուսանկար է հրապարակել կից գրառմամբ....
12/02/2019   22:13  |  ԼՐԱՀՈՍ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի խոսքը և պատասխանը լրագրողների հարցերին Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորության արտաքին գործերի և արտագաղթյալների նախարար Այման Սաֆադիի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսին Հարգելի՛ գործընկերներ, ներկաներ, Ուրախ եմ այսօր Երևանում հյուրընկալել պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորության Արտաքին գործերի և արտագաղթյալների նախարար Այման ...
12/02/2019   21:25  |  ԼՐԱՀՈՍ Երեք հարց՝ «վաղ կենսաթոշակի» անվան տակ ՍԴ դատավորների հրաժարականը գնելու նախագծի կապակցությամբ. Ռուբեն Մելիքյան Ռուբեն Մելիքյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Երեք հարց՝ «վաղ կենսաթոշակի» անվան տակ ՍԴ դատավորների հրաժարականը գնելու նախագծի կապակցությամբ։ 1) Ի՞ՆՉ է լինելու հետո, երբ...
12/02/2019   21:16  |  Քրեական խրոնիկոն Ձերբակալվել է «Արփի լիճ ազգային պարկ» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատարը Ձերբակալվել է «Արփի լիճ ազգային պարկ» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատարը ՀՀ ԿԱ ԱԱԾ Շիրակի մարզային վարչությունում նախապատրաստվող նյութերով փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել այն...
12/02/2019   20:55  |  ԼՐԱՀՈՍ Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը մասնակցել է ԱՄԷ ազգային տոնի առթիվ կազմակերպված ընդունելությանը Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը մասնակցել է Արաբական Միացյալ Էմիրությունների ազգային տոնի՝ Միավորման օրվա առթիվ կազմակերպված ընդունելությանը և հանդես է եկել շնորհավորական խոսքով, որում մասնավորապես...
12/02/2019   20:37  |  ԼՐԱՀՈՍ «Մեր հիմնական առաքելությունը համակարգեր ստեղծելն է». Կենտրոն վարչական շրջանը նոր ղեկավար ունի (տեսանյութ) Երևանի քաղաքապետը Կենտրոն վարչական շրջանի աշխատակազմին է ներկայացրել վարչական շրջանի նորանշանակ ղեկավար Ավետ Պողոսյանին: Քաղաքապետ Մարությանն իր խոսքում շնորհակալություն է հայտնել վարչական շրջանի...
12/02/2019   20:30  |  Քրեական խրոնիկոն Կիևում ձերբակալվել են պատգամավորի երեք տարեկան որդուն սպանող վարձկանները Ուկրաինայի ոստիկանությունը ձերբակալել է երկու տղամարդու, ովքեր կասկածվում են Կիևի շրջխորհրդի պատգամավոր Վյաչեսլավ Սոբոլևի երեքամյա որդուն սպանելու մեջ: Այս մասին ասվում է երկրի ազգային...
12/02/2019   19:52  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է բեռնատարների համար, իսկ մյուսների համար՝ դժվարանցանելի. Լանջիկ-Մաստարա ավտոճանապարհը փակ է Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 2-ին՝ ժամը 19:19-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ: Այս մասին տեղեկացնում է ԱԻՆ-ը:...

12/02/2019   18:19  |  Из жизни У 20-летней девушки с симптомами гриппа нашли пять опухолей мозга Двадцатилетняя американка Маккенна Картер на протяжении месяца мучилась от головных болей и других признаков гриппа, пока у нее не нашли пять опухолей головного мозга.
12/02/2019   17:45  |  Лента новостей В Армению прибудет рабочая группа Южного военного округа В Ереване состоится рабочая встреча по уточнению (переработке) документов применения Объединенной группировки войск (сил) Вооруженных Сил Республики Армения и Вооруженных Сил Российской Федерации.
12/02/2019   17:29  |  Административное право Экс-замгенпрокурора Гагик Джангирян требует аннулировать указ президента о своем увольнении Джангирян, будучи заместителем генпрокурора Армении, 22-го февраля 2008 года выступил во время митинга кандидата в президента РА Левона Тер-Петросяна на Площади Свободы в Ереване, между тем закон запрещает прокурорам заниматься политикой.
12/02/2019   17:11  |  Лента новостей Хачатур Сукиасян обрушился с критикой в адрес Сержа Саргсяна После этих заявлений многие вспомнили прежние высказывания Хачатура Сукиасяна и тот факт, что еще до событий 2018 года, на состоявшемся 4-го марта 2016 года открытии принадлежащего бизнесмену торгового центра “Россия Мол”
12/02/2019   16:11  |  Лента новостей Должности глав СНБ и Полиции не станут политическими Соответствующий проект удостоился отрицательного заключения на сегодняшнем заседании Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам.
12/02/2019   15:55 Неизвестная опасная зона обнаружена в США Ученые Университета Райса и Калифорнийского университета в Беркли обнаружили новую порождающую землетрясения систему разломов на дне Тихого океана вблизи Западного побережья.
12/02/2019   15:46  |  Криминальная хроника Уголовное дело возбуждено по факту убийства одного военнослужащего и ранения другого Третьим гарнизонным следственным отделом возбуждено уголовное дело по факту убийства военнослужащего срочной службы Артура Аджамяна и ранения солдата-срочника Давида Меликбекяна в одной из воинских частей.
12/02/2019   15:19  |  Международные новости В России таксист взял заказ на убийство и обратился в Полицию В подмосковном Сергиевом Посаде задержана 31-летняя местная жительница, обвиняемая в организации заказного убийства.
12/02/2019   15:04  |  Лента новостей Машинисты ЮКЖД отправились в РФ для обмена опытом Машинисты локомотивных бригад компании «Южно-кавказская железная дорога» 1 декабря командированы на Куйбышевскую железную дорогу компании РЖД.
12/02/2019   14:25  |  Международные новости Парламент Азербайджана объявил о самороспуске Решение о проведении досрочных парламентских выборов примет президент.