Սա կարևոր իրադարձություն էր Հայոց ցեղասպանության միջազգային ճանաչման գործում. վարչապետ 10/31/2019   11:14  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այս որոշումը երկար տարիներ հասունացել էր, որովհետև ԱՄՆ-ի գրեթե բոլոր նահանգները ճանաչել էին Հայոց ցեղասպանությունը և սա դարձավ այդ գործընթացի կուլմինացիան։ Այս մասին կառավարության նիստի մեկնարկին ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ անդրադառնալով նախօրեին ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատում Հայոց Ցեղասպանությունը ճանաչող բանաձևի ընդունմանը։
Վարչապետն իր գնահատանքի խոսքն ասաց Սփյուռքում և ԱՄՆ-ում հայկական կազմակերպություններին, որոնք տասնյակ տարիներ հետևողական աշխատել են ցեղասպանության ճանաչմանը հասնելու համար։
Վարչապետն ընդգծեց, որ սա կարևոր իրադարձություն է Հայոց ցեղասպանության միջազգային ճանաչման գործում և անշուշտ նոր թափ կհաղորդի այդ գործընթացին։
18:25 30/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետի աշխատակազմի ղեկավարը Սանասարյանին կոչ է արել դիմել իրավապահներին
18:45 29/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետն ընդունել է Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարին
18:29 29/10/2019  |  ՄեկնաբանությունՄարուքյանը դիմել է Փաշինյանին՝ Ագրարային կամ Տնտեսագիտական համալսարանը Վանաձոր տեղափոխելու առաջարկով
15:56 29/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետի ենթակաները առաջնորդվում են ոչ թե օրենքով, այլ վերեւի ցուցումներով. Վարուժան Հոկտանյան

Пашинян назвал решение Палаты представителей США важным событием в деле международного признания Геноцида армян 10/31/2019   11:48  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян перед  началом заседания правительства в четверг коснулся принятия Палатой представителей Конгресса США резолюции о признании Геноцида армян.
“Это решение долгое время зрело, потому что почти все штаты США уже признали Геноцид, и это стало кульминацией этого процесса”, - сказал премьер.
Он поблагодарил армянские организации, действующие в диаспоре, в частности в США, которые десятки лет последовательно работали над достижением признания Геноцида армян.
Премьер Армении подчеркнул, что  это очень важное событие в деле международного признания Геноцида армян и, безусловно, придаст новый импульс этому процессу.