Սա քաղաքական պատվեր է. Վազգեն Մանուկյանը չի կարծում, որ առանց Փաշինյանի թույլտվության Բաբաջանյանը կարող էր հանդիպել Հունանյանին 10/30/2019   14:39  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Բայց ո՞վ է ուղղորդում։ Չեմ կարծում, որ առանց Նիկոլ Փաշինյանի թույլտվության նա կարող էր մտնել բանտ, հետո դուրս գտար, այդպիս բաներ անել։ Եթե իշխանությնունը հարց ունի, եթե հարց ունի հոկտեմբերի 27-ի հետ կապված, կան համապատասխան մարմիններ, թող այդ մարմինները վերանայեն գործը, բոլորս կնայենք եւ կտեսնենք, թե այդ գործը ինչով կվերջանա,  եթե ինձ ասելու բան ունեն, թող կանչեն աչքերիս նայելով հետս խոսեն, ոչ թե երկրորդական մարդկանց միջոցով պղտորեն հասարակությանը»,-լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց ՀԽ նախագահ Վազգեն Մանուկյանը՝ անդրադառնալով անկախ պատգամավոր Արման Բաբաջանյանի եւ Հոկտեմբերի 27-ի ահաբեկչության պարագլուխ Նաիրի Հունանյանի հանդիպմանը։
«27-ի դեպքերը ես չեմ քննարկելու, նորից սկսել քննարկումը, դա հենց այն խաղն է, որի մեջ պարտադրում են մեր ժողովրդին մտցնել ։  27- ը հիմա օգտագործվում է, եթե դուք գիտեք, Կիրովի գործը Ստալինի ժամանակ, որ դրա հետեւանքով սկսում են վերացնել եւ ոչնչացնել քաղաքական գործիչներին, իրենց հակառակորդներին  »,- նկատեց Մանուկյանը։  Վազգեն Մանուկյանն ասաց, որ չի պատրաստվում ներքաշվել այդ ամենի մեջ եւ կանդրադառնա միայն իրեն առնչվող փաստերին։
«Քանի որ հնչել են փաստեր, ես դրանց մասին կխոսեմ։ Հունանյանի հեռ առնչվել եմ 1988-ի շարժման ժամանակ։ ես «Ղարաբաղ կոմիտե»-ի ներկայացուցիչ էի,  նա ուսանողական շարժումն էր ներկայացնում, այդ ժամանակ հանդիպել ենք, որից հետո երկար ժամանակ անց նա ցանկացել է ԱԺՄ մտնել, մենք որոշել ենք, որ չարժե, որ նա դառնա ԱԺՄ անդամ, ինչ –ինչ պատճառներով։ Էլ որեւէ առբչություն չեմ ունենցել»,-նշեց Վազգեն Մանուկլյանը՝ հավելելով, որ իր տանը հունանյանի հետ երբեք չի հանդիպել։
«Մեր տանը ինքը երբեք չի եղել էդ ամենը հնարված է եւ այդ ամենը իր հետեւում թաքցնում է քաղաքական նպատակ»,-շեշտեց ՀԽ նախագահը։ Նա նկատեց, որ բոլոր խոսակցությունները ՔԿՀ-ում ձայնագրվում են.«Դուք պահանջեք այդ ձայնագրությունները եւ ինքներդ նայեք։ ես ինչու՞ պետք է այդ մարդու խոսքերը մեկնաբանեմ։ Այստեղ Բաբաջանյանի հարցը չէ, սա քաղաքական պատվեր է, ես սրան վերաբերվում եմ որպես քաղաքական հարցի ոչ թե որպես իրավական հարցի»։
20:02 29/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ԱԺ պատգամավոր Արման Բաբաջանյանի ֆինանսական միջոցների օրինականությունը չի ստուգվի. Դատախազությունն ընթացք չի տալիս Վարդուհի Իշխանյանի դիմումին
19:39 29/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱրման Բաբաջանյանը և Նաիրի Հունանյանը համատեղ աշխատանքային կենսագրություն ունեն. և ոչ միայն
18:05 29/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱրման Բաբաջանյանի անունը հետախուզական ծառայություններ մատուցող ընկերության ինֆորմատորների ցանկում ankakh. com
22:26 28/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎազգեն Մանուկյանի դեմ սկսված արշավը, ու այդ առիթով "հեղափոխականների" հրճվանքը միայն մեկ պատճառ ունի
20:28 28/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱնկախ պատգամավոր Բաբաջանյանին ՔԿՀ՝ Նաիրի Հունանյանի մոտ գործուղողների ականջները երևում են

“Это политический заказ”: Вазген Манукян считает, что Бабаджанян не мог встретиться с Унаняном без разрешения Пашиняна 10/30/2019   17:26  |  Лента новостей
Председатель Общественного совета Вазген Манукян прокомментировал встречу независимого депутата Национального Собрания Армении Армана Бабаджаняна с  пожизненно осужденным по делу о теракте в парламенте 27 октября 1999 года Наири Унаняном.
“Не думаю, что без разрешения премьер-министра Никола Пашиняна он мог войти в тюрьму, выйти оттуда и выступить с подобными заявлениями. Если у властей есть связанные с “27 октября” вопросы, то для этого есть компетентные органы, которые могут пересмотреть дело, и тогда все мы посмотрим, чем это дело закончится. Если им есть что мне сказать, пусть позовут, поговорят, глядя мне в глаза, а не пытаются посредством второстепенных лиц баламутить общество”, –  сказал Манукян на пресс-конференции в среду, 30-го октября.
Глава Общественного совета отметил, что не желает обсуждать дело “27 октября”.
“Начать снова обсуждение, - это та игра, в которую вынуждают втягивать наш народ. "27 октября" теперь используют как дело Кирова при Сталине, когда вследствие этого начинают устранять политических деятелей, своих оппонентов….”- отметил Манукян.
Он заявил, что не собирается втягиваться во все это и коснется лишь касающихся его фактов.
Вазген Манукян заявил, что с Наири Унаняном он контактировал во время движения 1988 года.
“Я был представителем Комитета “Карабах”, а Унанян представлял студенческое движение. Тогда мы встретились, после чего он долгое время хотел вступить в партию Национальный демократический союз(НДС), однако мы решили, что не стоит, чтобы он вступил в ряды НДС, по каким-то причинам. Какой-либо иной связи у меня не было”, - отметил Вазген Манукян.
“Он никогда не был у нас дома. Все это выдумано, и за всем этим скрывается политическая цель”,- подчеркнул глава Общественного совета.
Он отметил, что все разговоры в УИУ записываются. “Вы потребуйте эту запись и сами ознакомьтесь. Почему я должен комментировать слова этого человека. Здесь не вопрос Бабаджаняна, это политический заказ. Я отношусь к этому как к политическому, а не как к правовому вопросу”, - добавил он.
14:25 29/10/2019  |  Лента новостейМинистр юстиции Армении: у меня нет ни малейшего желания видеться с Наири Унаняном
16:32 28/10/2019  |  Лента новостейНаири Унанян принимает психотропные препараты с 2010 года
00:41 25/10/2019  |  КомментарийДепутат парламента Армении Арман Бабаджанян провел двухчасовую беседу с Наири Унаняном
17:20 22/10/2019  |  Лента новостейНаири Унанян обратился с просьбой об условном досрочном освобождении - Навикян
14:43 17/12/2018  |  Лента новостейИ.о. министра юстиции Армении посетил Наири Унаняна, осужденного по делу 27 октября
14:34 11/07/2014  |  Актуальная темаОсужденный на пожизненный срок по делу “27 октября” Наири Унанян продолжает оставаться в УИУ “Больница для осужденных