Նախագահ Սարգսյանն ընդունել է «ՓրայսուոթերհաուսԿուպերս» ընկերության պատվիրակությանը 10/30/2019   16:49  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է «ՓրայսուոթերհաուսԿուպերս» (PwC) ընկերության պատվիրակությանը: Այս մասին հայտնեցին ՝ ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են մեր երկրում ընկերության գործունեության ընդլայնման և համագործակցության նոր ուղղություններին վերաբերող հարցեր: Մասնավորապես անդրադարձ է եղել նախագահական ATOM (Advanced Tomorrow) նախաձեռնության շրջանակում համագործակցության հնարավորություններին: Ներկայացնելով մեր երկրի գիտական և տեխնոլոգիական զարգացմանն ուղղված նախաձեռնության ուղղությունները՝ նախագահը նշել է, որ դրա շրջանակում համագործակցություն է նախատեսվում միջազգային տեխնոլոգիական խոշոր կորպորացիաների ու ընկերությունների հետ, և «Փրայսուոթերհաուս Կուպերս»-ը նույնպես կարող է գործընկեր լինել:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել նաև նախագահական այլ նախաձեռնությունների շրջանակում համագործակցության հեռանկարներին:
«ՓրայսուոթերհաուսԿուպերս»-ն աշխարհում խոշորագույն աուդիտ, հաշվապահություն, հարկային խորհրդատվություն, կորպորատիվ ֆինանսներ և իրավաբանական ծառայություն մատուցող ցանցերի անդամ է և գործունեություն է ծավալում 158 երկրում: 2007 թվականից ընկերությունն աշխատում է նաև Հայաստանում:
13:12 28/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանը` միջազգային խոշոր «նավահանգիստ» համաշխարհային տվյալների օվկիանոսում
10:17 28/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է Ճապոնիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ
17:01 25/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Արմեն Սարգսյանը դասախոսությամբ է հանդես եկել Տոկայի համալսարանում
15:33 25/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Սարգսյանն այցելել է ճապոնական Mitsubishi Heavy Industries ընկերություն
13:41 25/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանն ու Ճապոնիան սննդի արդյունաբերության ոլորտում համագործակցության ներուժ ունեն. նախագահ Սարգսյանն այցելել է Asahi Group
17:59 24/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ նախագահը Հովհաննես Քոչարյանին ոստիկանության պետի պաշտոնից ազատելու հրամանագիր է ստորագրել

Президент обсудил с делегацией компании PricewaterhouseCoopers расширение деятельности компании в Армении 10/30/2019   17:56  |  Лента новостей
Президент Республики Армения Армен Саркисян сегодня принял делегацию компании PricewaterhouseCoopers (PWC).
Как сообщает пресс-служба президента Армении,  в ходе беседы обсуждались вопросы, касающиеся расширения деятельности компании в нашей стране и новых направлений сотрудничества.
В частности, речь шла о возможностях сотрудничества в рамках президентской инициативы ATOM (Advanced Tomorrow). Представляя направления инициативы, направленной на научное и технологическое развитие нашей страны, президент отметил, что в её рамках намечается сотрудничество с крупными международными технологическими корпорациями и компаниями и PricewaterhouseCoopers также может быть партнёром.
В ходе встречи речь шла также о перспективах сотрудничества в рамках других президентских инициатив.
PricewaterhouseCoopers является членом крупнейших мировых сетей, оказывающих услуги в области аудита, бухгалтерского учёта, корпоративных финансов, налогового и юридического консалтинга и осуществляет свою деятельность в 158 странах. С 2007 года компания работает также в Армении.