Ռոբերտ Քոչարյանին հիվանդանոցում թույլ չեն տվել տեսակցել թոռների հետ. Լեւոն Քոչարյան 10/21/2019   15:46  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը վիրահատությունից հետո մեկ շաբաթ մնացել է «Իզմիրլյան» ԲԿ-ում, որից հետո այսօր առավոտյան վերադարձել է քրեակատարողական հիմնարկ։
«Վիրահատությունը նորմալ էր անցել, առողջական վիճակը լավ է, երևի ամեն ինչ նորմալ է, որ թույլ են տվել տեղափոխվել»,-լրագրողների հետ զրույցում ասաց երկրորդ նախագահի որդին՝ Լևոնը։
Վերջինիս փոխանցմամբ՝ հոր հետ հիվանդանոցում տեսակցվել է անցած ուրբաթ օրը։ Նրա հետ անցկացրել է մի քանի ժամ։
«Լավ էր, ապաքինվում էր, տրամադրությունը նորմալ էր»,-ասաց Լևոն Քոչարյանը՝ ավելացնելով, որ եղբոր՝ Սեդրակ Քոչարյանի երեխաներին թույլ չեն տվել տեսակցել հիվանդանոցում գտնվող պապիկին։
«Տարբեր պատճառաբանություններ ներկայացրեցին, թույլ չտվեցին, ինչն աբսուրդ է»,-ասաց նա։
17:14 24/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԲացարձակ ապօրինի հիմքով 4-5 ամիս իմ հաշիվներն ու գույքը կալանքի տակ են եղել. Լևոն Քոչարյան

Экс-президенту Армении не позволили повидаться в больнице с внуками – Левон Кочарян 10/21/2019   16:17  |  Лента новостей
Второй президент Армении Роберт Кочарян после операции пробыл в медцентре “Измирлян” неделю, после чего сегодня утром вернулся в уголовно-исполнительное учреждение.
“Операция прошла нормально, самочувствие хорошее. Вероятно, все нормально, раз разрешили перевести его”, - заявил журналистам в понедельник сын второго президента Левон Кочарян.
Он рассказал, что навестил отца в больнице в прошлую пятницу, провел с ним несколько часов.
“Чувствовал себя хорошо, шел на поправку, настроение было нормальное”, - сообщил Левон Кочарян, добавив, что детям Седрака Кочаряна не позволили повидаться в больнице с дедушкой.