ՌԴ նախագահի հետ մեր ունեցած մանրամասն զրույցը, կարծում եմ, նոր խթան կտա հայ-ռուսական հարաբերություններին. Նիկոլ Փաշինյան 10/02/2019   12:18  |  ԼՐԱՀՈՍ
Օդանավակայանում ՌԴ նախագահի հետ մեր ունեցած մանրամասն զրույցը կարծում եմ նոր խթան կտա հայ-ռուսական հարաբերություններին, Facebook-յան էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Օդանավակայանում ՌԴ նախագահի հետ մեր ունեցած մանրամասն զրույցը կարծում եմ նոր խթան կտա հայ-ռուսական հարաբերություններին:
Հ.Գ. ՌԴ նախագահի հետ երեկ կայացած մեր երկու հանդիպումները՝ պաշտոնական եւ ոչ պաշտոնական, մեկը մյուսի տրամաբանական շարունակությունն էին»:
09:27 02/10/2019  |  ՄամուլԻշխանությունները 250 մլն դոլարի վարկ են վերցնում. Կառավարությունում զարմացած են Փաշինյանի վրա. «Փաստ»
23:55 01/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՓայլուն զրույց ունեցանք ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ. Նիկոլ Փաշինյան
22:16 01/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը հանդիպել է Վլադիմիր Պուտինի հետ
19:09 01/10/2019  |  ՄեկնաբանությունՓաշինյանը սելֆի է հրապարակել Պուտինի ու Ռուհանիի հետ
18:34 01/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՄենք այժմ զարգացնում ենք Հայաստանի տարանցիկ ներուժը. Փաշինյանը խոսել է ԵԱՏՄ –Իրան համագործակցության ՝ Հայաստանի օգուտների մասին
13:02 01/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍ«Պետք է աշխատենք հայ-մոլդովական առևտրատնտեսական, քաղաքական կապերն ամրապնդելու ուղղությամբ». ՀՀ վարչապետ

Пашинян считает, что обстоятельная беседа с Путиным в аэропорту придаст новый импульс армяно-российским отношениям 10/02/2019   12:59  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян накануне  поздно вечером  лично проводил президента России Владимира Путина в аэропорт "Звартноц". Пашинян на своей странице в Facebook опубликовал видео встречи перед отбытием президента России из Еревана.
“Наша обстоятельная беседа с президентом РФ в аэропорту, полагаю, придаст новый импульс армяно-российским отношениям”, - подписал видео Пашинян.
Он также отметил, что две вчерашние встречи с президентом РФ – официальная и неформальная – логическое продолжение друг друга.
09:27 02/10/2019  |  Лента новостейПашинян сообщил, что провел еще одну встречу с Путиным в Ереване
00:08 02/10/2019  |  Лента новостейПутин пригласил Пашиняна посетить Россию с официальным визитом
13:17 01/10/2019  |  Лента новостейВладимир Путин прибыл в Армению
15:06 05/07/2019  |  Лента новостейВ Кремле рассказали подробности телефонного разговора Пашиняна и Путина