09/09/2019   22:55  |  Անցուդարձ Նարկոլոգը մեկնաբանել է Բիլանի մասնակցությամբ աղմկահարույց տեսանյութը. ալկոհոլի նման չէր (տեսանյութ) Անկեղծ լինելու համար նշենք, որ Բիլանը չի օգտագործել ֆոնոգրամմաներ, նույնիսկ փորձել է հանպատրաստից ստեղծագործել, ինչը, սակայն, բացարձակապես չի գեղեցկացրել նրա կատարումը: Այնպես որ, Life- ի հետ...
09/09/2019   21:50  |  Միջազգային լրահոս ԱՄՆ-ը սպառնացել է Թուրքիային պատժամիջոցներով Ռուսաստանի պատճառով ԱՄՆ-ը հնարավոր է պատժամիջոցներ կիրառի Թուրքիայի նկատմամբ՝ ռուսաստանյան С-400 զենիթահրթիռային համակարգեր ձեռք բերելու համար: Այսպիսի հայտարարություն է արել ԱՄՆ ֆինանսների նախարար Ստեֆան Մնուչինը:...
09/09/2019   19:57  |  Մեկնաբանություն Եթե Վիտալի Շիշկինին Հայաստանն ապաստան է տվել, դա չի կարող հենց այնպես անցնել, մոռացվել. Դա արձանագրվել է արդեն Բավական հետաքրքիր զարգացում է ունենում ռուս ընդդիմադիր, հասարակական-քաղաքական գործիչ Վիտալի Շիշկինին փախստականի կարգավիճակ տալու վերաբերյալ տեղեկությունը։ Նախ՝ լրատվամիջոցները նրա ՖԲ գրառումն...
09/09/2019   19:36  |  ԼՐԱՀՈՍ ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Հայկ Գրիգորյանը Սանկտ Պետերբուրգում հանդիպում է ունեցել ՌԴ քննչական կոմիտեի նախագահ Բաստրիկինի հետ ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Հայկ Գրիգորյանը Սանկտ Պետերբուրգում աշխատանքային հանդիպում է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության Քննչական կոմիտեի նախագահ Ալեքսանդր Բաստրիկինի հետ: Հանդիպմանը մասնակցել է...
09/09/2019   19:24  |  Ընտրական իրավունք Այս ընտրությունները դարձան եւս մեկ կարեւոր քայլ մեր պետականաշինության զարգացման գործում.Բակո Սահակյան Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 9-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրությունների կայացման առթիվ: Ուղերձում ասված է. «Հարգելի՛...
09/09/2019   19:22  |  ԼՐԱՀՈՍ ԼՀԿ-ի ընդերքօգտագործման սեփականատերերի ամբողջական բացահայտման նախագիծն ԱԺ-ն մերժեց Օրենսդիրն այսօր օրակարգում չներառեց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության հեղինակած «Ընդերքի մասին» օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու նածագիծը։ ԼՀ խմբակցության պատգամավոր...
09/09/2019   19:05  |  ԼՐԱՀՈՍ Ռոբերտ Քոչարյանը քաղաքական բանտարկյալ է. Վահե Եփրիկյան Ռոբերտ Քոչարյանը քաղաքական բանտարկյալ է։ Այս մասին հայտարարեց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի աջակից, ցուցարար Վահե Եփրիկյանը։ Նրա խոսքով՝ Քոչարյանի նկատմամբ քրեական հետապնդումը և կալանավորումն...
09/09/2019   18:48  |  ԼՐԱՀՈՍ ԼՀԿ-ն առաջարկում է ՊՈԱԿ-ների տնօրեններին մրցույթով նշանակել Խորհրդարանում քննարկվում է ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության կողմից առաջարկված ՏԻՄ օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին նախագիծը։ «Լուսավոր Հայաստան»...
09/09/2019   18:46  |  ԼՐԱՀՈՍ Եթե մերսման սրահները կավատության գործողությունների վայր են հանդիսանում, դրան պետք է քրեաիրավական գնահատական տալ. ԱԺ պատգամավոր Եկեք հանրության հետ պարզ խոսենք։ Մեր խնդիրը ոչ թե մերսման սրահների, այլ մերսման սրահների անվան տակ գործող ոչ այնքան մերսման սրահների հետ է ։ Առևտրի և ծառայությունների մասին օրենքում առաջարկվող...
09/09/2019   18:43  |  Մեկնաբանություն Այս գործընթացում մեր առաջնային խնդիրն էր՝ նոր բաժանարար գծերի բացառումը. Արշավիր Ղարամյան Արցախում կայացած տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրությունների այս փուլն էլ պատվով հաղթահարեցինք: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Արցախի ԱԽ քարտուղար Արշավիր Ղարամյանը։ Նա մասնավորապես...

09/09/2019   18:11  |  Лента новостей Выпавший с шестого этажа здания в Ереване ребенок пришел в сознание и узнал родителей Состояние продолжает оставаться тяжелым, но стабильным.
09/09/2019   18:03  |  Чрезвычайное просшествие В Краснодаре дерево упало на воспитанников детского сада: есть погибший При падении дерева в детском саду в Краснодаре пострадали две девочки в возрасте двух лет и воспитатель. От полученных травм один ребенок скончался.
09/09/2019   17:33  |  Криминальная хроника Шакро Молодой рассчитывает на освобождение по УДО Лидер преступного мира России Захарий Калашов (Шакро Молодой), осужденный за вымогательство, в ближайшее время планирует условно-досрочно освободиться из тюрьмы.
09/09/2019   17:25  |  Лента новостей Пашинян сообщил о прибытии в Ереван новых мусоровозов и похвалил Марутяна Он также заявил, что еще 20 машин и 4400 мусорных контейнеров прибудут в ближайшее время.
09/09/2019   17:16  |  Лента новостей Трехкратному чемпиону мира Саркису Степаняну присвоили звание подполковника Министр обороны Армении Давид Тоноян по случаю присвоения очередного воинского звания принял Саркиса Степаняна.
09/09/2019   17:00  |  Криминальная хроника Защита попросит прекратить уголовное преследование Давида Санасаряна Защита подала ходатайство о прекращении уголовного преследования в отношении начальника Государственной контрольной службы Армении Давида Санасаряна(его полномочия временно приостановлены).
09/09/2019   16:30  |  Лента новостей Депутат от правящей фракции прокомментировал ситуацию вокруг Амулсарского месторождения Для запрета на эксплуатацию Амулсарского месторождения должны быть правовые основания, заявил журналистам в понедельник председатель парламентской комиссии по экономическим вопросам Бабакен Тунян.
09/09/2019   16:12  |  Чрезвычайное просшествие Один человек пострадал в результате возгорания автомобиля в Ереване Автомобиль загорелся на улице Ширака в Ереване.
09/09/2019   15:46  |  Лента новостей Никол Пашинян поздравил Эмомали Рахмона с Днем независимости Таджикистана Пашинян выразил убеждение, что отношения между народами Армении и Таджикистана будут и впредь способствовать повышению эффективности межгосударственного взаимодействия.
09/09/2019   15:39  |  Суд по делу второго президента РА Прокуратура Армении не видит в решении КС оснований для освобождения Роберта Кочаряна Генеральная прокуратура Армении отреагировала на решение Конституционного суда, вынесенное на основании рассмотрения заявления второго президента РА Роберта Кочаряна.