Իջևանի քաղաքապետը հրաժարական է տվել 09/06/2019   13:35  |  ԼՐԱՀՈՍ
Իջևանի քաղաքապետ Վարդան Ղալումյանը հրաժարականի դիմում է ներկայացրել: Այս մասին տեղեկությունները «Փաստինֆո»-ին հաստատեց Տավուշի մարզպետ Հայկ Չոբանյանը: Նա նշեց, որ օրենքով սահմանված կարգով ներկայացվել է դիմում: Հարցին, թե ո՞րն է հրաժարականի պատճառը, Չոբանյանը նշեց, որ պատճառները դեռևս հայտնի չեն։
Վարդան Ղալումյանը քաղաքապետ է ընտրվել երկու անգամ. Վերջին ընտրությունը տեղի է ունեցել 2015 թվականին. նախկին «Ժառանգական», նախկին ԲՀԿ-ական, 2015 թվականի ընտրությունների ժամանակ ՀՀԿ-ական Վարդան Ղալումյանի օգտին քվեարկել էր 6240 ընտրող
11:11 24/07/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԻջևան քաղաքում բողոքի ակցիայի ժամանակ տեղի ունեցած անկարգությունների գործով մեղադրանք է առաջադրվել ևս 7 անձի. ևս մեկ անձի նկատմամբ հայտարարվել է հետախուզում
10:36 22/07/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԻջեւանի դեպքերով 13 անձի մեղադրանք է առաջադրվել
16:14 21/06/2019  |  Միջազգային լրահոսՎրաստանի խորհրդարանի խոսնակը հրաժարական է տվել
09:12 24/05/2019  |  Մամուլ«Ճիշտը մենք ենք». Գործադիրում սպասվում են նոր հրաժարականներ. «Փաստ»
14:26 05/03/2019  |  ՄեկնաբանությունԿարեն Անտաշյանը հրաժարվում է ավագանու մանդատից
14:15 17/11/2014  |  Միջազգային լրահոսՊորտուգալիայի ներքին գործերի նախարարը հրաժարական է տվել՝ կաշառակերության գործով քննությունը սկսվելուց հետո

Мэр Иджевана Вардан Галумян ушел в отставку 09/06/2019   14:06  |  Лента новостей
Вардан Галумян подал заявление об отставке с поста мэра Иджевана. Эту информацию “ФактИнфо” подтвердил губернатор Тавушской области Армении Айк Чобанян.
Он отметил, что заявление подано в установленном законом порядке. “Причины отставки пока не известны”,- заявил Чобанян.
Вардан Галумян избирался мэром Иджевана дважды. В последний раз выборы градоначальника Иджевана проходили в 2015 года. В пользу бывшего представителя “Наследия” i “Процветающей партии”, a также “республиканца" в ходе выборов 2015 года Вардана Галумяна проголосовали 6240 избирателей.