Բակո Սահակյանն ու Արարատ Միրզոյանը քննարկել են ՀՀ և Արցախի խորհրդարանների փոխգործակցության հարցեր 09/02/2019   10:54  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սեպտեմբերի 2-ին տեղի է ունեցել Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի եւ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի հանդիպումը, ով Արցախ է ժամանել ԱՀ անկախության 28-ամյակին նվիրված տոնական միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով:
Ինչպես  հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, քննարկվել են հայկական երկու պետությունների խորհրդարանների փոխգործակցությանը վերաբերող տարբեր հարցեր:
Հանդիպմանը ներկա էին ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:
10:01 30/08/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՏուն վերադարձա Բակո Սահակյանի նկատմամբ ավելի մեծ հարգանքով. Ռուբեն Մելիքյանը շնորհավորել է Արցախի նախագահին
14:12 26/08/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԲակո Սահակյանը ներկա է գտնվել միջազգային գիտաժողովի բացման հանդիսավոր արարողությանը

В Степанакерте прошла встреча президента Арцаха и спикера парламента Армении 09/02/2019   11:02  |  Лента новостей
2 сентября состоялась встреча pрезидента Республики Арцах Бако Саакяна и председателя Национального собрания Республики Армения Арарата Мирзояна.
Мирзоян прибыл в Степанакерт для участия в праздничных мероприятиях, посвященных 28-летию провозглашения Республики Арцах.
Как сообщает пресс-служба президента Арцаха, в ходе встречи был обсужден широкий круг вопросов, касающихся развития межпарламентских связей двух армянских государств.
На встрече присутствовали председатель Национального собрания Республики Арцах Ашот Гулян, другие должностные лица.