«Արմենիա» ընկերությունը լիզինգով վերցրել է այլ ընկերության օդանավ, որպեսզի իրականացնի ընդհատված չվերթը 09/02/2019   16:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևան-Մոսկվա ընդհատված չվերթի ուղևորները Մոսկվա են հասել պահուստային ինքնաթիռով։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց «Արմենիա» ընկերության փոխտնօրեն Գևորգ Խաչատրյանը։
Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 1-ին Երևան-Մոսկվա չվերթն իրականացնելիս «Արմենիա» ընկերության ինքնաթիռն էլեկտրականության անսարքության պատճառով վայրէջք էր կատարել Թբիլիսիի օդանավակայանում։
««Արմենիա» ավիաընկերությունը գումար է վճարել, լիզինգով վերցրել է այլ ընկերության օդանավ և իրականացրել ընդհատված չվերթը»,-ասաց Գևորգ Խաչատրյանը՝ հավելելով, որ չվերթը վերականգնվել է հարկադիր վայրէջքից մոտ 3.5 ժամ հետո։
Ավիաընկերության փոխտնօրենի խոսքով առաջացած տեխնիկական խնդիրների պատճառով անձնակազմը որոշում էր կայացել, որ չվերթն անվտանգ իրականացվի և ոչ թե շարունակվի։
10:05 02/09/2019  |  Արտակարգ պատահարներԵրևան - Մոսկվա չվերթն իրականացնող ինքնաթիռը էլեկտրականության անսարքության պատճառով վայրէջք է կատարել Թբիլիսիի օդանավակայանում
12:39 27/08/2019  |  ՄեկնաբանությունԼազերային լույսերը վտանգավոր են ինքնաթիռների թռիչքների համար. Քաղավիացիայի կոմիտե
09:29 21/08/2019  |  ՄամուլՔաղավիացիայի հին մասնագետները հեռանում են. պատճառը Տաթևիկ Ռևազյանի աշխատաո՞ճն է. «Հրապարակ»
18:03 14/08/2019  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԲարսելոնա-Երևան չվերթն իրականացնող օդանավի անիվներում տեխնիկական խնդիրներ են առաջացել
14:40 12/08/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևան-Մոսկվա հետաձգված չվերթը կիրականացվի ժամը 15։00-ին
10:27 12/08/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանից Մոսկվա պլանավորված չվերթը չի իրականացվել.Քաղավիացիան մանրամասներ է ներկայացնում
18:29 31/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍ«Զվարթնոց»-ին մոտենալու ընթացքում «Բոինգ 737» օդանավին հեռակառավարվող անօդաչու սարք է մոտեցել. Քաղավիացիայի կոմիտե
12:14 30/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևան-Վիեննա չեղարկված չվերթի ուղևորներին առաջարկվում են տարանցիկ թռիչքների տարբերակներ
10:41 30/04/2019Բացահայտել Հայաստանն ու քաղավիացիայի հնարավորությունները. Դանիացի ուսանողները պրակտիկա են անցնում մեր երկրում

Пассажиры прерванного рейса Ереван-Москва благополучно добрались до пункта назначения 09/02/2019   16:31  |  Лента новостей
Пассажиры прерванного авиарейса Ереван-Москва  прибыли в российскую столицу резервным бортом. Об этом “ФактИнфо” сообщил заместитель директора компании “Армения” Геворк Хачатрян
Напомним, 1 сентября самолет авиакомпании "Армения", летевший из Еревана в Москву, совершил вынужденную посадку в аэропорту Тбилиси из-за неполадок с электричеством. Члены экипажа и 118 пассажиров не пострадали.
"Авиакомпания "Армения" внесла деньги, взяла в лизинг самолет другой авиакомпании и продолжила полет”, - рассказал Геворк Хачатрян.
Он добавил, что полет возобновился спустя 3,5 часа после вынужденной посадки.
00:19 02/09/2019  |  Чрезвычайное просшествиеЛетевший из Еревана в Москву самолет экстренно сел в Тбилиси из-за технических неполадок
10:58 15/08/2019  |  Чрезвычайное просшествиеПассажирский самолет совершил аварийную посадку в Подмосковье: есть пострадавшие(Видео)
08:30 02/08/2019  |  Чрезвычайное просшествиеСамолёт сел прямо перед светофором на шоссе в США(Видео)
00:19 01/08/2019  |  Лента новостейСамолет опасно сблизился с дроном в небе над Арменией
12:36 25/07/2019  |  Чрезвычайное просшествиеВ Шереметьево трап врезался в самолет, который должен был вылететь в Ереван
09:20 22/07/2019  |  Чрезвычайное просшествиеЛетевший в Минводы самолет вернулся в Тюмень из-за сигнала о неисправности
11:33 19/07/2019  |  Чрезвычайное просшествиеВ посольстве Армении рассказали о состоянии пострадавших в ходе эвакуации из самолета в Шереметьево
10:58 19/07/2019  |  Чрезвычайное просшествиеСтала известна причина эвакуации пассажиров из самолета рейса «Москва-Ереван»
09:16 19/07/2019  |  Чрезвычайное просшествиеПассажиров самолета в "Шереметьево" пришлось экстренно эвакуировать: пострадали 8 человек
12:39 16/07/2019  |  Чрезвычайное просшествиеВ московском аэропорту сел самолет с одним работающим двигателем - СМИ