Տավուշի մարզում մանկահասակ եղբայրներ են ջրահեղձ եղել 07/30/2019   10:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հուլիսի 29-ին՝ ժամը 21։08-ի սահմաններում, ջրահեղձ եղած վիճակում «Իջևան» բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել 2 երեխա։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասաց հիվանդանցի մանկաբույժ Արմինե Դովլաթբեկյանը ։
«Գյուղի բնակիչները երեկ հիվանդանոց բերեցին երեխաների դիակները, հետո ծնողները եկան։ Այդ պահին 5-6 բժիշկ կար հիվանդանոցում, փաստեցինք, որ արդեն մահացած են։ Համենայն դեպս վերակենդանացման բոլոր միջոցները կատարեցինք, բայց երկուսն էլ դիակ էին», - ասաց «Իջևան» բկ-ի մանկաբույժը՝ ավելացնելով, որ հավանաբար երեխաներին ուշ էին գտել և հանել ջրից։
Հարցին՝ արդեն հայտնի է երեխաները որքան ժամանակ են ջրում մնացել, մանկաբույժն ասաց, որ դա հայտնի կլինի դատաբժշկական փորձաքննությունից հետո . «Դատելով իրենց տեսքից՝ երևի կես ժամի չափով արդեն մահացած էին, երբ բերեցին», - ասաց Արմինե Դովլաթբեկյանը։
Վերջինիս հաղորդմամբ 5 և 3 տարեկան երեխաները եղբայրներ էին, որոնք Երևանից էին եկել Տավուշի մարզ՝ հանգստանալու և տոնելու Վարդավառը։
11:39 27/06/2019  |  Արտակարգ պատահարներՔաշաթաղում 16-ամյա պատանի է ջրահեղձ եղել
21:44 13/06/2019  |  ԱռողջությունԿինը ժամանակին նկատել է իր որդու ձեռքի վրայի վերքը և փրկել է նրա կյանքը

Трагедия в Армении: двое малолетних братьев утонули в Тавуше 07/30/2019   11:12  |  Чрезвычайное просшествие
Двое малолетних детей утонули в Тавушской области Армении. Тела детей были доставлены в медцентр “Иджеван” 29 июля, примерно в 21:08. Об этом “Фактинфо’” сообщила врач-педиатр МЦ Армине Довлатбекян.
“Жители села привезли тела детей, потом приехали родители. В тот момент в больнице находились 5-6 врачей. Мы констатировали смерть детей. Были предприняты все реанимационные мероприятия, однако они уже были мертвы”, - заявила педиатр  из МЦ “Иджеван”, добавив, что детей, по всей вероятности, нашли поздно.
По ее данным,  погибшие - мальчики 5 и 3 лет. Они  приходятся друг другу братьями. Они приехали из Еревана в Тавушскую область отдохнуть и отпраздновать Вардавар.