Տյումենում միկրոավտոբուսի վթարի ենթարկվելու հետեւանքով տուժել է ՀՀ երեք քաղաքացի 07/29/2019   17:13  |  Արտակարգ պատահարներ
Տյումենի մարզում տեղի ունեցած վթարի հետևանքով տուժել է ՀՀ-ից դեպի Օմսկ ուղևորվող «Toyota» մակնիշի միկրոավտոբուսի վարորդն (ծնված՝ 1988թ․) ու երկու ուղևոր (ծնված՝ 1998թ․ և 1976թ․)։ Այս մասին հաղորդում է ՌԴ-ում Հայաստանի դեսպանությունը։
Նույն աղբյուրի փոխանցմամբ՝ քաղաքացիները տարբեր մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են Իշիմի քաղաքային հիվանդանոց։
Դեսպանությունը մշտական կապ է պահպանում ՌԴ համապատասխան մարմինների հետ։
23:44 22/07/2019  |  Արտակարգ պատահարներԾննդկանը մահացել է շտապ օգնության մեքենայի վթարի ենթարկվելու հետևանքով. վարորդը հարբած է եղել (տեսանյութ)
15:54 20/07/2019  |  ՄեկնաբանությունՎթարից տուժած Լիլիան վիրահատությունից հետո առաջին անգամ ոտքի է կանգնել իր ծննդյան օրը
23:57 09/07/2019  |  Միջազգային լրահոս«Երշիկեղենի թագավորի» որդին մահացել է՝ մոտոցիկլետով տաքսու մեջ մխրճվելուց հետո
12:02 21/06/2019  |  Արտակարգ պատահարներՎթար Երևան-Երասխ ճանապարհին. երկու զոհ, մեկ վիրավոր
22:46 01/06/2019  |  Արտակարգ պատահարներԱդիգեայում բեռնատարի հետ բախման արդյունքում բռնկվել է ուղեւորատար գնացքը
15:52 26/05/2019  |  Արտակարգ պատահարներԲառնաուլի շրջանում կինը երեխաներին փրկելու համար նետվել է բեռնասայլի անիվների տակ
17:53 14/04/2019  |  Արտակարգ պատահարներՇվեդիայում սպորտային ավտոմեքենան մխրճվել է դիտորդների ամբոխի մեջ

Посольство Армении в России уточнило данные о пострадавших в результате ДТП в Тюменской области 07/29/2019   17:24  |  Чрезвычайное просшествие
Водитель и двое пассажиров микроавтобуса, направлявшегося из Армении в Омск, пострадали в результате дорожно-транспортного происшествия в России. Об этом сообщает пресс-служба посольства Армении в РФ на своей странице в соцсети Facebook.
"Пострадал 31-летний водитель микроавтобуса марки “Toyota”, и пассажиры 1998 и 1976 года рождения", — говорится в сообщении.
Граждане с травмами различной степени тяжести были госпитализированы в госпиталь Ишима. Посольство находится на постоянной связи с правоохранительными органами РФ.
Как сообщили ранее российские СМИ, инцидент произошел 28 июля вечером на трассе под Ишимом (Тюменская область).
Сообщалось, что в результате аварии погибла женщина, еще шесть человек, в том числе 15-летний подросток, пострадали.