Ներմուծվող ավտոտրանսպորտային միջոցների համար մաքսային վճարների թանկացում նախատեսված չէ. ՊԵԿ 07/26/2019   12:49  |  ԼՐԱՀՈՍ
2019թ. դեկտեմբերի 31-ը ներառյալ մաքսային վճարների հաշվարկման փոփոխություն նախատեսված չէ: Այս մասին ասված է ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեն պաշտոնական հայտարարության մեջ։
«Վերջերս հանրության շրջանում լուրեր են տարածվել, որ սույն թվականի սեպտեմբերի 1-ից ՀՀ տարածք ներմուծվող ավտոտրանսպորտային միջոցների համար մաքսային վճարների մասով տեղի է ունենալու թանկացում:
ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեն պաշտոնապես հայտարարում է, որ մինչև 2019թ. դեկտեմբերի 31-ը ներառյալ մաքսային վճարների հաշվարկման փոփոխություն նախատեսված չէ»:
10:45 26/07/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՊԵԿ. կանխվել է թմրամիջոցի տեղափոխման հերթական փորձը
12:44 25/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԲագրատաշենի մաքսատանը գործառութային առումով խոշոր թերություններ չկան. ՊԵԿ նախագահ
16:19 23/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎրաստանի պատվիրակությունը ծանոթացել է Պետական եկամուտների կոմիտեում կիրառվող տեղեկատվական համակարգերին
12:10 23/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՄի շարք ապահովագրական ընկերությունների վերաբերյալ հարուցվել են քրեկան գործեր.ՊԵԿ

КГД Армении опровергло информацию об увеличении таможенных сборов за импортируемые в страну автомобили 07/26/2019   13:05  |  Информационная платформа
Комитет государственных доходов Армении выступило с заявлением по поводу импортируемых в страну автомобилей
В последнее время в обществе муссируются сведения о возможном повышении ставок таможенных сборов для импортируемых в страну автомобилей с 1-го сентября.
“Изменения расчета таможенных платежей до 31-го декабря 2019 года включительно не предусмотрено”, - говорится в заявлении пресс-службы Комитета госдоходов Армении.
16:23 27/06/2016  |  Информационная платформаСтраны ЕАЭС вводят единые формы электронных паспортов машин
12:27 31/03/2016  |  По законуС сегодняшнего дня ввозимые в Армению из стран ЕАЭС автомобили не будут облагаться НДС