Վաղաժամկետ դադարել են Արցախի գլխավոր դատախազի լիազորությունները 07/11/2019   17:00
Արցախի Հանրապետության ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հուլիսի 11-ին հանդես է եկել պաշտոնական հաղորդագրությամբ, որում ասվում է. ««Դատախազության մասին» Արցախի Հանրապետության օրենքի 62-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 8-րդ կետի համաձայն` հուլիսի 8-ին Գլխավոր դատախազն Ազգային ժողով էր ներկայացրել հրաժարականի դիմում և սահմանված կարգով կրկին դիմում է ներկայացրել  հուլիսի 11-ին:
Ըստ այդմ՝  «Դատախազության մասին» Արցախի Հանրապետության օրենքի 62-րդ հոդվածի 4-րդ մասի համաձայն` հուլիսի 11-ից վաղաժամկետ դադարել են գլխավոր դատախազ Արթուր Մոսիյանի լիազորությունները»: Այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի լրատվության և հանրության հետ կապերի վարչությունից:

Полномочия Артура Мосияна на посту генпрокурора Арцаха досрочно прекращены 07/11/2019   17:23
Полномочия Артура Мосияна  на посту генерального прокурора Республики Арцах досрочно прекращены. Об этом говорится в заявлении председателя Нaционального Собрания Республики Арцах Ашот Гулян  от 11-го июля. Текст заявления размещен на сайте парламента Арцаха.
"Согласно пункту 8 части 2 статьи 62 закона Республики Арцах "О прокуратуре", 8-го июля  Генеральный прокурор подал в НС заявление об отставке, которое в установленном порядке вновь было подано 11-го июля. В соответствии с этим, согласно части 4 статьи 62 закона Республики Арцах "О прокуратуре", досрочно прекращены полномочия Генерального прокурора Артура Мосияна”, - говорится в сообщении.