Բագրատաշենի մաքսակետում հայտնաբերվել է մաքսային հսկողությունից թաքցված 43կգ դեղորայք 07/01/2019   16:12  |  ԼՐԱՀՈՍ
Բագրատաշենի մաքսակետում Պետական եկամուտների կոմիտեի մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչության Գուգարքի տարածաշրջանային բաժնի և Բագրատաշենի մաքսային կետ-բաժնի աշխատակիցները մաքսային հսկողության շրջանակում զննման են ենթարկել Վրաստանից Հայաստան ժամանած ՀՀ քաղաքացի Ա.Ս.-ի տրանսպորտային միջոցը:
Արդյունքում ավտոմեքենայի հետնամասի նստատեղերի և բեռնախցիկի միջև ընկած հատվածից հայտնաբերվել են մաքսային հսկողությունից թաքցված  43կգ ընդհանուր քաշով տարբեր տեսակի  դեղամիջոցներ։ Այս մասին հայտնում են  ՀՀ ՊԵԿ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից։
Փաստի առթիվ կազմվել է արձանագրություն` ՀՀ մաքսային օրենսգրքի 201-րդ հոդվածով նախատեսված մաքսային կանոնների խախտման հատկանիշներով։
10:54 29/06/2019  |  ՄամուլՊԵԿ-ին դատի են տալիս. «Կռիշ» չունեցողները պայքարում են իրենց իրավունքների համար. «Ժամանակ»
18:39 27/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՊԵԿ-ը հրապարակում է Վրաստան ժամանող քաղաքացիներին անհրաժեշտ տեղեկատվություն մաքսային ընթացակարգերի և այլ կարգավորումների վերաբերյալ
10:47 27/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՊԵԿ. հայտնաբերվել է մաքսային հսկողությունից թաքցված 3,5 կգ դեղորայք
11:04 25/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՊԵԿ պատվիրակությունը մասնակցել է ՄՄ անդամ պետությունների մաքսային ծառայությունների միավորված կոլեգիայի 31-րդ և ԱՊՀ մաքսային ծառայությունների ղեկավարների խորհրդի 69-րդ նիստերի աշխատանքներին
17:19 24/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԿայացել է ՊԵԿ հարկային և մաքսային մարմինների բողոքարկման հանձնաժողովի հերթական նիստը
15:01 20/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՊԵԿ-ը մրցույթ է հայտարարում թափուր պաշտոնները համալրելու համար
13:20 20/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՊԵԿ-ի և Զարգացման ֆրանսիական գործակալության միջև քննարկվել են գործակցության հարցեր
16:56 19/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՊԵԿ-ը կանխել է մաքսանենգ ճանապարհով ներմուծված դեղորայք՝ թուրքերեն մակնշմամբ
11:17 17/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀարկ վճարողների կարծիքը հարկային վարչարարության վերաբերյալ դրականորեն փոխվել է. ՊԵԿ
18:19 14/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՊԵԿ-ը հաղթող է ճանաչվել «Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում լավագույն կառավարման մարմին» անվանակարգում

Армянские таможенники пресекли попытку контрабанды 43 кг медикаментов через КПП "Баграташен" 07/01/2019   17:44  |  Лента новостей
Сотрудники гугаркского отдела управления по борьбе с контрабандой Комитета государственных доходов Армении и баграташенского таможенног пункта предотвратили попытку незаконного ввоза 43 кг медикаментов через КПП "Баграташен" на армяно-грузинской границе, сообщает пресс-служба ведомства.
В рамках таможенного досмотра был проведен обыск транспортного средств гражданина Армении А.С, прибывшего из Грузии в Армению. В результате в пространстве между задними сиденьями и багажником были обнаружены скрытые от таможенного контроля различные медикаменты общим весом 43 кг.
По данному факту был составлен протокол по признакам нарушения статьи 201 (“Перемещение товаров через таможенную границу с сокрытием от таможенного контроля”) Таможенного кодекса Армении.